Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2020, 16:58

autor: qjin

The Witcher 3 HD Reworked 12.0 Ultimate – premiera moda graficznego

Zgodnie z zapowiedzią, opublikowano nową wersję dobrze znanej fanom graficznej modyfikacji do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mowa o The Witcher 3 HD Reworked Project 12.0 Ultimate, którą można już pobierać ze strony Nexus Mods.

The Witcher 3 HD Reworked 12.0 Ultimate – premiera moda graficznego - ilustracja #1
Nowa wersja moda The Witcher 3 HD Reworked Project podnosi jakość grafiki Wiedźmina 3 na jeszcze wyższy poziom.

Modder skrywający się pod pseudonimem Halk Hogan, autor cieszącego się dużą popularnością moda graficznego The Witcher 3 HD Reworked Project, opublikował jego najnowszą wersję, oznaczoną jako 12.0 Ultimate. Zgodnie z obietnicą złożoną na początku września, można ją pobierać od wczoraj ze strony internetowej Nexus Mods. Plik waży 9,3 GB i należy wypakować go do głównego folderu z grą Wiedźmin 3: Dziki Gon, a następnie zmienić w ustawieniach graficznych jakość tekstur na Halk Ultra HD. Modyfikacja jest kompatybilna zarówno z wersją podstawową (1.31 i 1.32), jak i edycją GOTY, zawierającą dodatki Serca z kamienia oraz Krew i wino.

Rozwijany od lat mod podnosi jakość oprawy wizualnej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, m.in. poprawiając modele NPC-ów, rozdzielczość tekstur i szczegółowość elementów otoczenia, a także zwiększając zasięg rysowania wybranych obiektów. Tak aby grafika w produkcji polskiego studia CD Projekt RED spełniała współczesne standardy z jednoczesnym zachowaniem oryginalnego stylu artystycznego gry. Zmiany zobrazowano nie tylko na przykładowych screenach, ale także na zwiastunie opublikowanym z okazji premiery nowej wersji modyfikacji (możecie obejrzeć go powyżej).

The Witcher 3 HD Reworked 12.0 Ultimate – premiera moda graficznego - ilustracja #2
Różnica po zainstalowaniu moda jest widoczna gołym okiem.

Warto przypomnieć, że mod The Witcher 3 HD Reworked Project 12.0 Ultimate nie wpływa drastycznie na wydajność gry (spadek do 5 klatek na sekundę, a w przypadku układów pokroju Nvidia GeForce GTX 970 i AMD Radeon R9 290X lub nowszych różnica w FPS może być wręcz niezauważalna). Niemniej jednak do modyfikacji potrzebna jest karta graficzna z minimum 3 GB pamięci do rozdzielczości Full HD, a optymalnie z 4 GB VRAM-u lub więcej.

The Witcher 3 HD Reworked 12.0 Ultimate – premiera moda graficznego - ilustracja #3
Kolejny przykład na to, jak bardzo zmienia się jakość tekstur po zainstalowaniu The Witcher 3 HD Reworked Project 12.0 Ultimate.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukazał się 19 maja 2015 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Jeśli nie interesują Was fanowskie modyfikacje, to studio CD Projekt RED szykuje nową edycję gry, ulepszoną pod kątem technicznym i wizualnym, która wyjdzie na PS5 i Xboksa Series X. Usprawnienia i nowości pokroju obsługi techniki ray tracingu pojawią się także w wersji PC w ramach darmowej aktualizacji.