Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 maja 2021, 13:34

autor: Karol Laska

Zakulisowy film ze Star Wars: The Last Jedi pokazuje magię praktycznych efektów specjalnych

Rian Johnson, reżyser filmu Star Wars: The Last Jedi, opublikował w sieci zakulisowy materiał z planu produkcyjnego dzieła, w którym pokazał imponującą scenę kaskaderską z wykorzystaniem praktycznych efektów specjalnych.

Minęło już trochę czasu od premiery ósmej części Gwiezdnych wojen i do dziś zdania na temat tegoż filmu są mocno podzielone. Niezależnie jednak od tego, czy podobał się Wam film od strony fabularnej, tak na pewno należy docenić go od strony technicznej, gdyż wykorzystane w nim efekty specjalne czynią dzieło wzorowym przykładem dla innych blockbusterów.

Tego typu rzeczy docenia się najlepiej wtedy, gdy widać kulisy ich powstania, a, o dziwo, nie wszystko w Ostatnim Jedi zostało wygenerowane komputerowo. Praktyczne efekty specjalne również były częścią procesu produkcyjnego, co potwierdza najnowszy materiał wideo opublikowany przez reżysera dzieła, Riana Johnsona, z okazii obchodzonego wczoraj Star Wars Day. W filmiku możemy zobaczyć dość spektakularny wybuch jednej z postawionych na planie ścianek, a przed nią spokojnego jak nigdy członka ekipy filmowej. Krótko mówiąc, tak to się robi w Hollywood.

  1. Jak powinno się skończyć Star Wars? Kylo, powinieneś być gorszy
  2. Czy Gwiezdne wojny mogły uniknąć góry lodowej?