Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2023, 19:22

The War Within odmieni WoW-a, reżyser gry omówił szczegóły nowych systemów i mechanik

W przyszłym roku fani World of Warcraft będą mogli cieszyć się pierwszym z trzech dodatków zapowiedzianych na BlizzConie. Reżyser gry podzielił się informacjami o nowościach, które pojawią się w grze dzięki rozszerzeniu The War Within.

Źródło fot. worldofwarcraft.blizzard.com
i

Konwent BlizzCon 2023 przyniósł nam wieści o rozwoju World of Warcraft, w tym o trzech zaplanowanych dodatkach składających się na linię fabularną nazwaną Sagą Serca Świata. Podczas jednego z paneli dyskusyjnych reżyser gry Ion Hazzikostas zdradził szczegóły pierwszego z nich, czyli The War Within. Kultowe MMORPG doczeka się sporych zmian.

Nadchodzący dodatek odświeży mechanikę World of Warcraft

Rozszerzenie wprowadzi szybkie (ok. 15-minutowe) przygody znane jako Delves, z którymi zmierzymy się w pojedynkę lub w drużynie liczącej maksymalnie pięć osób. W trakcie zabawy natkniemy się na zagadki do rozwiązania, nowych bossów czy skarby obejmujące zarówno złoto, jak i elementy kosmetyczne. Na starcie zyskamy dostęp do dwunastu takich endgame’owych krypt.

  • W pierwszym sezonie pojawi się Brann Miedziobrody, który zostanie naszym towarzyszem podczas zmagań w Delves. Dzięki możliwości personalizacji dostosujemy kompana do naszych potrzeb, czyniąc go postacią skupioną na leczeniu, walce etc.
  • System Warbands ułatwi rozgrywkę użytkownikom, którzy skupiają się na zabawie różnymi postaciami. Mechanika pozwoli na sprawną wymianę przedmiotów i wybranych aspektów progresji między bohaterami powiązanymi z tym samym kontem – nie będziemy też musieli oddzielnie podnosić poziomu Branna ani ponownie zdobywać zaufania frakcji.
  • W dodatku otrzymamy dostęp do wykutej przez Tytanów grywalnej rasy Earthen, którą możemy nazwać przodkami Krasnoludów (zarówno pod względem wyglądu, jak i historii). Decydując się na stworzenie nowego bohatera tej rasy, zyskamy możliwość dołączenia do Hordy lub Przymierza, a także wybór między znanymi klasami (rycerzem śmierci, łowcą, magiem, mnichem, paladynem, kapłanem, łotrem, szamanem, czarnoksiężnikiem i wojownikiem). Wraz z rasą Earthen w grze zagości jej ojczyzna – kraina Khaz Algar.
  • Jedną z nowych mechanik zaprezentowanych w The War Within będzie opcja głębszej eksploracji każdej z klas. Otrzymamy dziesięć punktów talentów, które przeznaczymy na rozwój trzech drzewek: profesji, bohatera oraz specjalizacji. Spełniając odpowiednie warunki, zyskamy dostęp do alternatywnych wersji znanych klas, zdobywając przy tym dodatkowe bonusy.
The War Within odmieni WoW-a, reżyser gry omówił szczegóły nowych systemów i mechanik - ilustracja #1

Dzięki punktom talentów dopasujemy klasę postaci do swoich potrzeb.worldofwarcraft.blizzard.com

The War Within to pierwszy z trzech dodatków do World of Warcraft zapowiedzianych w piątek na BlizzConie 2023 (pozostałe to Midnight oraz The Last Titan) – rozszerzenie zadebiutuje jesienią 2024 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft

Krzysztof Kałuziński

Krzysztof Kałuziński

W GRYOnline.pl związany z Newsroomem. Nie boi się podejmowania różnych tematów, choć preferuje wiadomości o niezależnych produkcjach w stylu Disco Elysium. W dzieciństwie pisał opowiadania fantasy, katował Pegasusa, a potem peceta. Pasję przekuł w zawód redaktora portalu dla graczy prowadzonego z przyjacielem, jak również copywritera oraz doradcy w sklepie z konsolami. Nie przepada za remake'ami i growymi tasiemcami. Od dziecka chciał napisać powieść, choć zdecydowanie lepiej tworzy mu się bohaterów niż fabułę. Pewnie dlatego tak pokochał RPGi (papierowe i wirtualne). Wychowały go lata 90., do których chętnie by się przeniósł. Uwielbia filmy Tarantino, za sprawą Mad Maksa i pierwszego Fallouta zatracił się w postapo, a Berserk przekonał go do dark fantasy. Dziś próbuje sił w e-commerce i marketingu, jednocześnie wspierając Newsroom w weekendy, dzięki czemu wciąż może kultywować dawne pasje.

więcej