Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 lipca 2019, 09:59

autor: Adrian Werner

The Walking Dead - koniec komiksu nie wpłynie na seriale i filmy

Koniec komiksu Żywe trupy wywołał reakcję twórców adaptacji tej marki. Zapewnili oni, że świat The Walking Dead i jego bohaterowie przez długie lata będą gościć na naszych telewizorach.

Historia komiksowego pierwowzoru dobiegła końca, ale Żywe trupy długo jeszcze nie znikną z małych ekranów. - The Walking Dead - koniec komiksu nie wpłynie na seriale i filmy - wiadomość - 2019-07-04
Historia komiksowego pierwowzoru dobiegła końca, ale Żywe trupy długo jeszcze nie znikną z małych ekranów.

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych zadebiutował 193. numer komiksu The Walking Dead. Dzień przed premierą jego ojciec, czyli Robert Kirkman, zaszokował wszystkich ogłaszając, że będzie on ostatnim zeszytem z cyklu. Fani zaczęli się zastanawiać, jak to wpłynie na całą markę. Twórcy adaptacji telewizyjnych postanowili uspokoić ich obawy.

Stacja AMC, tworząca seriale The Walking Dead oraz Fear of the Walking Dead, zapewniła fanów, że marka będzie żyła na telewizyjnym ekranie jeszcze przez wiele lat. Nie jest to specjalnym zaskoczeniem. Obie produkcje nadal cieszą się dużą popularnością, więc trudno było sobie wyobrazić, że ich twórcy pójdą śladem Kirkmana.

Warto dodać, że The Walking Dead zostało już odnowione na dziesiąty sezon, którego emisja ma się rozpocząć w październiku tego roku. Przedwczoraj ruszyła również piąta seria Fear of the Walking Dead.

Ponadto trwają już prace nad kolejnym spin-offem, który opowie o pierwszej generacji dzieci dorastających po apokalipsie zombie. Ten projekt ma zadebiutować w przyszłym roku. W planach są także pełnometrażowe filmy.

Miłośnicy aktorskiej wersji Żywych trupów przez długi czas nie będą zatem mieli powodów do narzekań na brak nowych atrakcji. Gorzej prezentuje się sytuacja fanów gier. Kooperacyjna strzelanka OVERKILL's The Walking Dead okazała się klapą tak bolesną, że porzucono plany konwersji konsolowych, a edycja pecetowa znikła z dystrybucji. Niedawno zapowiedziano The Walking Dead: The Telltale Definitive Series, ale to tylko kolekcja zawierająca starsze produkcje. Na razie nic nie słyszeliśmy o żadnych nowych interaktywnych projektach z tej marki.

  1. Oficjalna strona komiksu
  2. Oficjalna strona seriali telewizyjnych