Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2011, 10:45

autor: Marek "DogGhost" Oramus

The Sims Social na Facebooka - ruszyła otwarta beta

Wczoraj wystartowała otwarta beta gry The Sims Social, czyli przeznaczonej na Facebooka najnowszej odsłony popularnej serii. Liczba aktywnych graczy przekroczyła milion.

Wczoraj rozpoczęła się otwarta beta zapowiedzianej podczas tegorocznych targów E3 przeglądarkowej odsłony jednej z najpopularniejszych gier casualowych, The Sims Social. Dla uczczenia tego wydarzenia Electronic Arts przygotowało specjalną imprezę promocyjną w San Francisco. W wywiadzie dla serwisu Gamasutra pracownicy firm Facebook oraz Playfish opowiedzieli o planach związanych z tym tytułem.

The Sims Social jest jednym z głównych elementów przyjętej przez studio strategii umożliwiającej miłośnikom produktów sygnowanych przez EA granie w ich ulubione gry, kiedy tylko mają na to ochotę. W przeciwieństwie do poprzednich tytułów wydawcy, przygotowanych na tę platformę społecznościową, nowy projekt wymagał znacznych nakładów pracy, a jego realizację rozpoczęto już w październiku ubiegłego roku.

The Sims Social na Facebooka - ruszyła otwarta beta - ilustracja #1

„Ten produkt będzie żył przez pół dekady, jeśli nie dłużej”, stwierdził CJ Prober ze studia Playfish. W pracach nad The Sims Social bierze udział największy zespół spośród wszystkich realizowanych projektów przez Playfish, więc gra będzie bardzo często aktualizowana. W wypowiedziach twórców dla serwisu Gamasutra najczęściej padające określenie to „ekscytujący”. Biorąc pod uwagę jak duże środki zostały zainwestowane w ten tytuł, nie powinno to nikogo dziwić. W celu zapewnienia sobie odpowiedniego strumienia wpływów z reklam, studio Playfish podpisało właśnie umowę z właścicielem systemu Nanigans Ad Engine, który zostanie wykorzystany we wszystkich grach producenta.

Marka The Sims ma ogromny potencjał i biorąc pod uwagę społecznościowy charakter rozgrywki, prawdopodobnie stanie się nowym przebojem Facebooka. Nie powinna w tym przeszkodzić nawet średniej jakości oprawa wizualna. Liczba aktywnych użytkowników przekroczyła obecnie milion. Jeżeli sami chcecie się przekonać jak prezentuje się w akcji, to możecie wypróbować jej betę tutaj.