Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2020, 18:18

autor: Entelarmer

The Sims 4 - rośnie cena dodatków. Electronic Arts Polska komentuje sprawę

Firma Electronic Arts Polska skomentowała sprawę ceny dodatku The Sims 4: Star Wars - Wyprawa na Batuu. Od tego roku wszystkie rozszerzenia do popularnej serii będą droższe niż dotychczas.

Nowy dodatek do jednej z najpopularniejszych serii gier z zawartością inspirowaną bodajże największą marką w historii kinematografii – co może pójść nie tak? Całkiem sporo, jeśli sądzić po reakcji graczy The Sims 4 na premierę Wyprawy na Batuu. Co prawda narzekania zaczęły się już wcześniej, ale po debiucie rozszerzenia doszło do tego zamieszanie wokół ceny. Okazało się bowiem, że dodatek jest droższy od wcześniejszych pakietów rozgrywki – w Polsce kosztuje 89,99 złotego zamiast dotychczasowych 69,99 zł.

The Sims 4 - rośnie cena dodatków. Electronic Arts Polska komentuje sprawę - ilustracja #1
W oczach polskich fanów The Sims cena Wyprawy na Batuu jest równie kosmiczna co jej zawartość.

Wielu graczy było przekonanych, że podwyżka wynika ze skorzystania z licencji Gwiezdnych wojen. Najwyraźniej nie mieli racji, ale wątpliwe, by prawdziwy powód przyjęli z ulgą. Serwis DOTSim postanowił wyjaśnić sprawę u źródła i uzyskał komentarz przedstawicieli naszego rodzimego oddziału wydawcy. Firma Electronic Arts Polska wyjaśniła, że podwyżka dotyczy nie tylko Wyprawy na Batuu, lecz wszystkich nowych rozszerzeń. Dodatek z Gwiezdnych wojen kosztuje w całej Europie 19,99 euro, tyle samo co poprzednie pakiety rozgrywki. W przeliczeniu na polską walutę daje to około 89 złotych. Innymi słowy, to nie Wyprawa na Batuu jest droższa, tylko poprzednie rozszerzenia były o wiele tańsze niż sugerowana cena referencyjna na naszym kontynencie.

Oczywiście dla rodzimych graczy takie uzasadnienie to żadna pociecha. Przeciwnie, oznacza to, że dalsza zabawa w The Sims 4 będzie znacznie droższa niż dotychczas. Humoru społeczności skupionej wokół marki na pewno nie poprawia to, że Wyprawa na Batuu nie wprowadza żadnego z wyczekiwanych przez fanów ulepszeń. Ulepszeń, które – jak można by się spodziewać – powinny pojawić się w ciągu sześciu lat, które minęły od debiutu czwartej odsłony cyklu. Owszem, twórcy zapewnili (w odpowiedzi na reakcję graczy), że część z tych nowości jest już przygotowywana, ale zobaczymy je najwcześniej dopiero po premierze następnego, nieogłoszonego jeszcze dodatku.