Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2020, 09:52

autor: Adrian Werner

The Sims 4 Star Wars - premiera kontrowersyjnego dodatku

Doczekaliśmy się premiery The Sims 4: Star Wars - Journey to Batuu, czyli osadzonego w realiach Gwiezdnych wojen dodatku do przeboju studia Maxis.

The Sims 4 Star Wars - premiera kontrowersyjnego dodatku - ilustracja #1
Pomimo sześciu lat na karku popularność The Sims 4 cały czas rośnie.

Dzisiaj na rynku zadebiutowała Star Wars - Wyprawa na Batuu, czyli najnowszy dodatek do gry The Sims 4. Rozszerzenie ukazało się równocześnie na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. W przypadku pecetów produkcję można już kupić w pudełku oraz w serwisie Origin. Z kolei na Steamie DLC zostanie odblokowane dopiero wieczorem.

Zgodnie z tytułem, dodatek pozwala na zabawę w świecie Gwiezdnych wojen. Jego akcja osadzona jest w czasach najnowszej kinowej trylogii, którą zapoczątkował film Przebudzenie mocy.

Zmiana realiów ze współczesnych na science fiction jest dosyć radykalna, więc ciekawi nas, czy podróż simów do odległej galaktyki okaże się udana. Niestety, w chwili pisania tej wiadomości dodatek posiada tylko jedną recenzję (8.0/10, wystawione przez włoski oddział serwisu IGN), więc na razie nie da się ocenić, czy DLC jest godne uwagi.

Warto przypomnieć, że zapowiedź dodatku wywołała spore kontrowersje. Wielu fanów jest niezadowolonych z tego, że studio Maxis zamiast pracować nad wyczekiwanymi ulepszeniami, takimi jak samochody czy piętrowe łożka, „marnuje” czas na opracowanie dodatku science fiction.

Graczy zdenerwował również fakt, że do tej pory niektóre sugestie społeczności, takie jak np. możliwość pokierowania zwierzętami, były zbywane przez deweloperów, którzy tłumaczyli, że te rozwiązania byłyby nierealistyczne. Ten argument jest jednak mało przekonujący, gdy twórcy nie mają problemu z przeniesieniem akcji w realia Gwiezdnych wojen.

  1. Star Wars w The Sims 4 – nic tylko się cieszyć, co? No cóż. Nie
  2. Oficjalna strona gry The Sims 4
  3. Sims 4 - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-08

Find Your Next Game 2020 Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach