Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2020, 10:09

autor: Musiol

Naprawa Horizon Zero Dawn na PC trwa, jest kolejny patch

Horizon Zero Dawn na PC otrzymało kolejną aktualizację, w której deweloper zadbał o poprawki błędów oraz poprawienie wydajności nawet o 10% względem wcześniejszej wersji gry.

Naprawa Horizon Zero Dawn na PC trwa, jest kolejny patch - ilustracja #1
Kolejna aktualizacja Horizon Zero Dawn na PC została wypuszczona
W SKRÓCIE:
  1. Łatka 1.04 do Horizon Zero Dawn: Complete Edition wydana.
  2. Poprawia stabilność gry, eliminuje kolejne błędy techniczne, usprawnia efekty wizualne i zwiększa wydajność nawet o 10%.

Po wyboistej premierze na PC Horizon Zero Dawn: Complete Edition powoli wychodzi na prostą. Holenderskie studio Guerrilla Games, które samo przenosiło swój tytuł z PlayStation 4 na komputery osobiste, wypuściło wczoraj kolejną aktualizację gry.

Łatka do pecetowej wersji Horizon Zero Dawn oznaczona jest numerem 1.04 i skupia się ponownie na poprawie krytycznych błędów znalezionych przez graczy. Z oficjalnej listy poprawek należy wspomnieć przede wszystkim o wyrzucaniu gry do pulpitu, gdy zapełniliśmy miejsca do zapisu, zawieszaniu tytułu podczas szybkiego zmieniania wartości suwaków w opcjach, błędach związanych z detekcją SI oraz problemach pojawiających się na sprzęcie z obsługą technologii Shader Model 6.0 i 6.1.

Poza tzw. crashami (czyli błędami powodującymi wyrzucanie nas z gry do pulpitu), Guerrilla Games skupiło się także na poprawie wydajności tytułu, optymalizując wykorzystanie procesora, co przełożyć może się nawet na 10-procentowy wzrost płynności podczas gry. Lista zmian wspomina również o poprawkach w obsłudze technologii HDR, usprawnieniu celowania za pomocą myszki, a także zminimalizowaniu błędów z wyświetlaniem tekstur i efektów wolumetrycznych w oświetleniu.

Guerrilla Games zaznacza, że to nie koniec prac nad Horizon Zero Dawn: Complete Edition. Firma jest świadoma problemów z działaniem filtrowania anizotropowego oraz implementacją technologii HDR, a także spadków płynności w rozgrywce na wybranych konfiguracjach sprzętu.

  1. 5 solidnych powodów, żeby zagrać w Horizon Zero Dawn na PC
  2. Horizon Zero Dawn – poradnik
  3. Strona Horizon Zero Dawn: Complete Edition na platformie Steam
  4. Oficjalna strona Horizon Zero Dawn

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-08

Horizon Zero Dawn: Complete Edition

Horizon Zero Dawn: Complete Edition