Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2022, 11:50

The Sims 4 może otrzymać fabułę

The Sims 4 może wzbogacić się o pełnoprawne wątki fabularne. Sugeruje to oferta pracy wystawiona przez studio Maxis.

W SKRÓCIE:
  • Simsy mogą w przyszłości otrzymać pełnoprawną fabułę.
  • Sugeruje to oferta pracy opublikowana przez Maxis.
  • Studio poszukiwało osoby, która byłaby odpowiedzialna za projektowanie przerywników filmowych.

The Sims to seria, która kojarzy się przede wszystkim z sandboksowym doświadczeniem. Gra pozwala nam stworzyć fikcyjną rodzinę (bądź pojedyncze postacie), których losami następnie kierujemy według własnego uznania. Gracze zawsze sami tworzyli więc historię swoich bohaterów, a Simsy nie były znane z posiadania kampanii fabularnej.

W pewnym momencie zaczęło to jednak ulegać zmianie. Przykładowo w DLC StrangerVille pojawił się skromnych rozmiarów wątek fabularny i związane z nim questy. Jedna z ofert pracy opublikowanych przez studio Maxis zwiastuje zaś, że w przyszłości pomysł ten zostanie prawdopodobnie rozwinięty. Zgadzałoby się to zresztą z wcześniejszymi działaniami twórców, którzy zdecydowali się na rozwinięcie historii niezależnych simów.

The Sims 4 może otrzymać fabułę - ilustracja #1
Źródło: Electronic Arts

Firma poszukiwała bowiem pracownika na stanowisko Storyboard Artist. Opis pozycji zwiastuje zaś, że osoba ta odpowiedzialna byłaby za projekt przerywników filmowych. Miałyby one portretować dynamiczne relacje simów. Pracownik ten musiałby przy tym umiejętnie przedstawiać odczucia bohaterów i znać zasady odpowiedniej kompozycji scen obejmujących wiele postaci.

W ofercie znalazły się również przykładowe sytuacje, które wymagałyby odpowiedniej inscenizacji. Znajdziemy tam chociażby romantyczny wieczór filmowy, podczas którego jedna z osób jest obrażona na drugą. Inna scena obejmować miałaby zaś rodzinną rozmowę w trakcie przygotowywania jedzenia.

Oczywiście EA ani Maxis nie odniosło się do spekulacji, które zaczęły krążyć wśród społeczności związanej z The Sims. Trudno jednak nie zauważyć, że wnioski płynące z powyższej oferty pracy nasuwają się same. Możliwe, że w przyszłości fani Simsów będą mogli zaangażować się w pełnoprawne wątki fabularne. Niestety na oficjalne informacje na ten temat najprawdopodobniej jeszcze sporo poczekamy.