Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2011, 19:58

autor: Ender

The Settlers Online po polsku w połowie stycznia

Wszystko wskazuje na to, że przeglądarkowa gra The Settlers Online, oparta na popularnej w naszym kraju serii strategii, w połowie stycznia doczeka się polskiej wersji językowej.

Mamy dobre wieści dla wszystkich miłośników gier z serii The Settlers, w naszym kraju. Najnowsza odsłona cyklu pod tytułem The Settlers Online, która przenosi osadników do okna przeglądarki internetowej, już w połowie stycznia dostępna będzie w polskiej wersji językowej, która dołączy do angielskiej, francuskiej i niemieckiej. Deweloper wprowadza w tej chwil ostanie szlify do tłumaczenia i poprawia funkcjonalność infrastruktury sieciowej, która umożliwi przyjęcie rzeszy nowych graczy. Co prawda, dystrybutor The Settlers Online, firma Ubisoft już jakiś czas temu zapowiedziała polonizację tytułu, ale do tej pory nie podawała nawet jej przybliżonej daty premiery. W oczekiwaniu na te informacje, producent zdążył już nawet zorganizować plebiscyt na nazwę polskiego serwera, w którym wygrały swojsko brzmiące „dzikie pola”.

The Settlers Online po polsku w połowie stycznia  - ilustracja #1

The Settlers Online jest typową strategią przeglądarkową, która zachowała w większości charakterystyczny model rozgrywki cyklu The Settlers. Podobnie jak większość tego typu tytułów, funkcjonuje jako gra f2p obsługująca mikropłatności. Za produkcję tytułu odpowiada niemieckie studio Blue Byte, dzięki któremu od przeszło 18 lat ukazują się kolejne części popularnej serii. Gra, która formalnie nadal znajduje się w fazie beta-testów, dostępna jest po zarejestrowaniu się i utworzeniu konta na jej oficjalnej stronie internetowej.