Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2020, 10:55

autor: Adrian Werner

The Outer Worlds dużym hitem dla Obsidian Entertainment

Firma Take-Two Interactive poinformowała, że sprzedano już ponad 2 mln sztuk gry The Outer Worlds, czyli RPG-a opracowanego przez studio Obsidian Entertainment.

The Outer Worlds okazało się sporym przebojem. - The Outer Worlds dużym hitem dla Obsidian Entertainment - wiadomość - 2020-02-07
The Outer Worlds okazało się sporym przebojem.
W SKRÓCIE:
  1. Sprzedaż The Outer Worlds przekroczyła 2 mln egzemplarzy;
  2. Take-Two woli wypuszczać stare gry w usługach typu Game Pass, ale jest otwarte na eksperymentowanie w tej kwestii z nowszymi tytułami.

Podczas omawiania wyników finansowych firma Take-Two Interactive pochwaliła się, że sprzedała już ponad 2 mln egzemplarzy The Outer Worlds. Przypomnijmy, że gra ukazała się 25 października ubiegłego roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Natomiast 6 marca produkcja trafi na Nintendo Switch.

Nie wiemy, jak te dwa miliony rozkładają się na poszczególne platformy. Według szacunków serwisu PlayTracker z zeszłego miesiąca wersja pecetowa znalazła 154 tys. nabywców w Epic Games Store. Nawet te dane są jednak niekompletne, gdyż wydanie PC sprzedawane jest również w Microsoft Store.

Na pecetach oraz XONE tytuł dostępny jest także w ramach Game Passa, ale wyniki osiągnięte w ramach tej usługi nie są wliczane do ogólnej sprzedaży. Podczas omawiania raportu finansowego prezes Take-Two Interactive, Strauss Zelnick, przyznał, że w firmie trwają dyskusje na temat tego typu modeli abonamentowych. Wielu decydentów skłania się ku opinii, że powinny one być wykorzystywane głównie do zapewnienia drugiej młodości starym tytułom. Wydawca jest jednak otwarty na eksperymenty w tej kwestii, więc w przyszłości sytuacja z The Outer Worlds może się powtórzyć.

The Outer Worlds nie może się równać z takimi tuzami jak Grand Theft Auto 5 (120 mln egz.), czy Borderlands 3 (8 mln egz.), ale 2 mln sprzedanych egzemplarzy dla gry o takim budżecie jest sporym osiągnięciem. Sukces sprawił, że produkcja otrzyma dodatek fabularny. Na razie wiadomo o nim tylko tyle, że ma się ukazać w tym roku.

Warto przypomnieć, że The Outer Worlds nie tylko okazało się sukcesem kasowym, ale spotkało się również z ciepłym przyjęciem przez media branżowe. Według serwisu Metacritic wersja PC posiada średnią ocen na poziomie 82%. W przypadku wydań na PS4 i Xboksa One jest to 85%. Nasz redaktor okazał się bardziej surowy i wystawił produkcji notę 7.0/10.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry The Outer Worlds – RPG roku? Tak, ale 2012
  3. The Outer Worlds - poradnik do gry
  4. Wszystko o The Outer Worlds (data premiery, gameplay)