Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 października 2021, 21:55

autor: Maycuzai

The Mandalorian - gwiazda Xeny komentuje zastąpienie Giny Carano

Lucy Lawless, znana z roli Xeny w Wojowniczej księżniczce, skomentowała propozycję fanów, jakoby to ona miała zastąpić Ginę Carano w trzecim sezonie Mandaloriana. Jak się właśnie okazało, społeczność mogła nieumyślnie zaszkodzić aktorce.

Nowozelandzka aktorka Lucy Lawless (znana z tytułowej roli w Xenie: Wojowniczej księżniczce, a także występu w Spartakusie) odniosła się do życzeń fanów z początku roku, by w trzecim sezonie Mandalorianina zastąpiła Ginę Carano – wcielającą się w postać Cary Dune, przed jej kontrowersyjnym zwolnieniem. Gwiazda zdradziła w ostatnim wywiadzie dla serwisu Metro, że właśnie w tamtym okresie prowadziła rozmowy z Disneyem, dotyczące jej ewentualnego udziału w innym gwiezdnowojennym projekcie. Niestety, wbrew pozorom reakcje fanów bardziej jej w nich zaszkodziły, niż pomogły:

Cóż, szczerze mówiąc, byłam już w trakcie rozmów na temat czegoś – to nie był Mandalorianin – związanego z Gwiezdnymi wojnami. To [kampania fanów – dop. red.] mogło mi w jakiś sposób zaszkodzić, bo wtedy oni [Lucasfilm – dop. red.] nie mogli mnie zatrudnić, ponieważ wyglądałoby to na podlizywanie się…

The Mandalorian - gwiazda Xeny komentuje zastąpienie Giny Carano - ilustracja #1
Gwiezdnowojenne projekty filmowe/serialowe Lucasfilm, zapowiedziane w grudniu zeszłego roku.

Ja tu tylko zgaduję, nic nie wiem, ale pod pewnymi względami może to nie być pomocne, bo jeśli ulegniesz tej konkretnej grupie fanów, to jak zamierzasz dogodzić każdej innej grupie; wiesz, co mam na myśli? […] Stałam się polityczna, a nawet nie miałam nic wspólnego z dyskusją [na temat zwolnienia Giny Carano – dop. red].

Sama Lucy Lawless ma już doświadczenie z omawianym uniwersum, a konkretnie z serialem animowanym Gwiezdne wojny: Ruch oporu (Star Wars: Resistance), w którym to podkładała głos pod królową Aeosian w ostatnim, drugim sezonie. Czyżby jej tajemnicza rola mogła dotyczyć tej samej postaci? Mimo wszystko aktorka nie czuje urazy do fanów i jest im wdzięczna za wszelkie okazane wsparcie:

Ale taki jest świat i oni [fani – dop. red] zrobili to z miłości, a ja dziękuję im za ich oddanie wobec mnie. Nie myślałam o tym od tamtej pory, więc nie sprawia mi to żadnego bólu. Ale w tamtym czasie miałam takie myśli jak: „Oooch, to sprawia, że wyglądam jak jakaś polityczna nominacja, a nie aktorka”.

Twórcy Mandalorianina potwierdzili, że Ginę Carano w roli Cary Dune nie zastąpi żadna inna aktorka. Najprawdopodobniej zatem jej postać zostanie całkowicie wykreślona z przyszłych rozdziałów serialu. Oby tylko w sensowny sposób uzasadniono jej nieobecność.

Choć trzeci sezon przygód Dina Djarina (Mando) nie ma jeszcze daty premiery, to spin-off serii zatytułowany The Book of Boba Fett ma ukazać się 29 grudnia tego roku. W końcu… tak każe obyczaj!