Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 lutego 2021, 15:24

autor: Karol Laska

Nie tylko Gina Carano. Cara Dune również znika z The Mandalorian

Lucasfilm mówi jasno - Cara Dune nie pojawi się już w serialu The Mandalorian, a więc ponowny casting do tej roli odpada. Inne zdanie na ten temat mają jednak branżowi insiderzy, którzy podzielili się detalami a propos zwolnienia Giny Carano.

W SKRÓCIE:
  1. na portalu THR pojawił się artykuł, w którym opowiedziano w szczegółach o zwolnieniu Giny Carano, jak i potencjalnym recastingu Cary Dune;
  2. Lucasfilm odniósł się do informacji zawartych w tekście i zdementował doniesienia o tym, jakoby wspomniana postać miała powrócić w Mandalorianinie.

Zwolnienie Giny Carano przez Disneya pociągnęło za sobą szereg różnych zdarzeń, w tym nawet usunięcie ze sprzedaży figurek z podobizną aktorki. Fani Star Wars zastanawiają się też, kto zastąpi artystkę w roli Cary Dune w 3. sezonie Mandalorianina, jak i innych przyszłych gwiezdnowojennych projektach. I choć media oraz insiderzy starali się przeprowadzić szczegółowe dochodzenie w tym temacie, tak odpowiedź Lucasfilm jest jasna – Carano nie zostanie zastąpiona, bo twórcy nie mają planów na rozwój wykreowanej przez nią postaci.

Firma poczuła się zobowiązana do zabrania głosu po dość odważnym artykule serwisu The Hollywood Reporter, w którym podjęto temat wyrzucenia Giny Carano z obsady The Mandalorian. Możemy się z niego dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, jak na przykład fakt wielokrotnego upominania aktorki za jej internetową działalność.

Przed tak kontrowersyjnym prezentowaniem swoich poglądów ostrzegał ją nawet Pedro Pascal, odtwórca tytułowej roli. Żaden członek ekipy nie zdziwił się więc, gdy po wpisie poruszającym temat Holokaustu Disney podjął bezpośrednią decyzję o zwolnieniu Carano.

Nie tylko Gina Carano. Cara Dune również znika z The Mandalorian - ilustracja #1
Pedro Pascal osobiście ostrzegał Carano przed dalszym wzbudzaniem kontrowersji w mediach społecznościowych.

THR sugerował również, że może to nie być koniec Cary Dune w Star Wars, a ktoś inny może ją w przyszłości zagrać, chociażby przy okazji serialu Rangers of the New Republic, przy którego oficjalnej prezentacji miała wystąpić (ale nie wystąpiła) Gina Carano we własnej osobie. Lucasfilm szybko jednak te doniesienia zdementował, twierdząc, że aktorka nie była nigdy planowaną częścią grudniowego pokazu.

Słowem podsumowania, cała ta sytuacja lekko wymknęła się spod kontroli i spowodowała medialną burzę, która wymagała interwencji Disneya i Lucasfilm. Oficjalna wersja wydarzeń mówi więc jedno – Cara Dune, podobnie jak Gina Carano, jest już echem przeszłości, jeżeli chodzi o uniwersum Gwiezdnych wojen. Mimo wszystko insiderzy twardo stoją przy swoim i liczą na ponowny casting do wspomnianej roli.

  1. Fani The Mandalorian chcą, by Ginę Carano zastąpiła gwiazda Xeny
  2. Gina Carano nadal usuwana ze Star Wars - nawet jej figurka

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej