Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2021, 15:45

autor: Sodar

Euro Truck Simulator 2 pięknieje - porównanie graficzne wersji 1.39 i 1.40

Euro Truck Simulator 2 staje się coraz ładniejszy. Można przekonać się na własne oczy, jak wygląda zmodernizowane oświetlenie w grze, partycypując w testach wersji Public Beta 1.40.

W SKRÓCIE:
  • zmiany wizualne w ETS2 można już zobaczyć, instalując publicznie dostępną wersję beta 1.40.

Na dodatek Iberia fani Euro Truck Simulatora 2 będą musieli jeszcze poczekać. Jednak SCS Software przygotowuje kilka dodatkowych nowości, dzięki którym ten czas nie powinien się zanadto dłużyć. Najważniejszą z nich jest odświeżenie silnika graficznego, polegające głównie na modernizacji oświetlenia. Aktualizacja do wersji 1.40 sprawi, że świat gry znacznie zmieni swoje wizualne oblicze. Jak bardzo – najlepiej widać to na bezpośrednim porównaniu opublikowanym na YouTube.

Nowy system oświetlenia umożliwia szersze zastosowanie HDR, lepiej dostosowuje kolorystykę do pory dnia i warunków pogodowych.

Nasze zespoły graficzne musiały wprowadzić wiele zmian w całym katalogu obiektów świata – w tym większości modeli 2D / 3D w grze, tekstur i materiałów, aby lepiej współpracowały one z nowym systemem oświetlenia.

Skyboksy (niebo) także zostały wymienione, mają teraz wyższą rozdzielczość. Znacznie lepiej wygląda kolorystyka dalszych planów. Poprawiono oświetlenie rozproszone – zachody słońca i efekt mgły wyglądają bardziej naturalnie. W niektórych miejscach naprawiono jeden z najbardziej kłujących w oczy błędów – nierealistyczne podświetlenie budynków w nocy (wszystkie okna „zapalone”). Dodatkowo lampy uliczne mają teraz właściwy kolor. Dostawy wykonywane po zmroku sprawią znacznie większą przyjemność.

Miasta w nocy wyglądają bardziej realistycznie. Źródło: SCS Software - Euro Truck Simulator 2 pięknieje - porównanie graficzne wersji 1.39 i 1.40 - wiadomość - 2021-02-17
Miasta w nocy wyglądają bardziej realistycznie. Źródło: SCS Software

Twórcy twierdzą, że starali się tak zoptymalizować zmiany, aby te nie wpłynęły znacznie na wydajność. Nadal gra jest możliwa na „procesorach graficznych średniej klasy i niższych”. Na ile te słowa są prawdziwe, można sprawdzić osobiście – wersja gry zawierająca nowe oświetlenie jest dostępna do pobrania jako otwarta beta 1.40. W przypadku platformy Steam wystarczy wybrać we właściwościach ETS2 opcję „Public Beta 1.40”. Należy mieć na uwadze, że nad nową zawartością nadal trwają prace i wiele rzeczy może zawierać błędy.

Euro Truck Simulator 2 pięknieje - porównanie graficzne wersji 1.39 i 1.40 - ilustracja #2
Publiczna beta 1.40 jest dostępna do pobrania

Aktualizacja to oczywiście nie tylko zmiany systemu świetlnego. Odświeżenie terenu Niemiec weszło w ostatnią fazę – w wersji 1.40 wszystkie autostrady i drogi tej części Europy powinny być już zmienione. W pobliżu niektórych niemieckich miast dodano nowe skrzyżowania. Na obszarze dodatku Viva la France pojawiły się nowe miasteczka związane z przygotowywanym DLC Iberia. Jako wisienkę na torcie posiadacze paczki Super Stripes Paint Jobs otrzymają dwa nowe malowania.

Euro Truck Simulator 2 pięknieje - porównanie graficzne wersji 1.39 i 1.40 - ilustracja #3
Odświeżone tereny Niemiec można zobaczyć w publicznej becie. Źródło: SCS Software