Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2021, 13:41

The Magnificent Trufflepigs to romantyczna gra w stylu Firewatch

Zapowiedziano The Magnificent Trufflepigs, czyli idylliczną przygodówkę przywodzącą na myśl Firewatch. To nowa gra głównego projektanta Everybody's Gone to the Rapture.

THE MAGNIFICENT TRUFFLEPIGS W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Thunkd
  • Wydawca: AMC Games
  • Gatunek: gra przygodowa
  • Platforma: PC, Switch
  • Data premiery: lato 2021 r.

Założone przez Andrew Crawshawa, czyli głównego projektanta Everybody's Gone to the Rapture, studio Thunkd ujawniło swój pierwszy projekt. Okazała się nim produkcja zatytułowana The Magnificent Trufflepigs, którą twórcy opisują jako „pierwszoosobową romantyczną grę o wykrywaniu metali”.

Projekt powstaje z myślą o pecetach oraz konsoli Nintendo Switch. Twórcy nie mają w planach polskiej wersji językowej. Na premierę nie będziemy musieli długo czekać, gdyż gra ma zadebiutować wczesnym latem tego roku.

W The Magnificent Trufflepigs wcielimy się w mężczyznę imieniem Adam, który po latach nieobecności powraca do małej angielskiej wioski Stanning, gdzie się wychował. Na miejscu odnawia znajomość z kobietą imieniem Beth, która angażuje go do poszukiwań na lokalnej farmie brakującego kolczyka z cennego kompletu. Bohaterowie musza się pospieszyć, gdyż teren gospodarstwa wkrótce zostanie zakryty panelami słonecznymi.

Wydarzenia będziemy obserwowali z perspektywy pierwszoosobowej. Podczas zabawy mamy eksplorować farmę i za pomocą wykrywacza metali szukać ukrytych skarbów. Ostatecznym celem będzie znalezienie kolczyka, ale po drodze odkryjemy wiele innych przedmiotów. Większość z nich ma być pod ziemią, więc wiele czasu spędzimy również kopiąc doły.

Tak naprawdę cała ta zabawa w poszukiwaczy skarbów będzie jednak tylko pretekstem do opowiedzenia ciekawej historii. Adam ma być w stałym kontakcie z Beth za pomocą krótkofalówki i wiadomości tekstowych. Będziemy powoli odkrywali historię relacji między tymi postaciami oraz ukształtujemy jej kolejny etap. Fabuła ma być w dużym stopniu nieliniowa i to, jak pokierujemy rozmowami zadecyduje o rozwoju opowieści.

Kluczowym elementem projektu będą dialogi, dlatego autorzy nie ryzykowali i do obu ról zatrudnili profesjonalistów. Głosu Adamowi udzieli Arthur Darvil, znany z takich seriali, jak Doctor Who, DC’s Legends of Tomorrow czy Broadchurch. Z kolei w Beth wcieli się Luci Fish (m.in. Safe House).

  1. Oficjalna strona studia Thunkd