Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch
Okładka The Magnificent Trufflepigs (PC)
OkładkaThe Magnificent Trufflepigs (PC)

The Magnificent Trufflepigs

The Magnificent Trufflepigs to narracyjna przygodówka FPP, w której przeszukujemy farmę za pomocą wykrywacza metali i rozwijamy relację z dawną znajomą naszego bohatera. Jest to debiutancki projekt niezależnego studia Thunkd.

Przygodowe | FPP | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Magnificent Trufflepigs Premiera

3cze2021

PC Switch

producent: Thunkd wydawca: AMC Creation

Gry podobne do The Magnificent Trufflepigs

Zaginięcie Ethana Cartera

Firewatch

Everybody's Gone to the Rapture

The Magnificent Trufflepigs to pierwszoosobowa gra przygodowa koncentrująca się na aspekcie fabularnym. Jest to debiutancka produkcja studia Thunkd. Głównym projektantem był Andrew Crawshaw, czyli deweloper, który pełnił tę samą funkcję przy produkcji Everybody's Gone to the Rapture.

Fabuła

W grze wcielamy się w mężczyznę imieniem Adam, który po latach nieobecności powraca do małej angielskiej wioski Stanning, gdzie się wychował. Na miejscu odnawia znajomość z kobietą imieniem Beth. Wkrótce zostanie ona prezeską największej z okolicznych firm, ale zanim to się stanie chce zamknąć sprawę z dzieciństwa. Gdy była dziewczynką, na lokalnej farmie znalazła za pomocą wykrywacza metalu kolczyk. Zapewniło jej to krótkotrwałą sławę i przyzwoity zarobek. Nigdy nie udało jej się jednak odszukać drugiego kolczyka do pary.

Beth postanawia po raz ostatni spróbować odnaleźć brakujący skarb. Musi się spieszyć, gdyż farma za tydzień zostanie zburzona przez firmę energetyczną, a na jej miejscu powstaną panele słoneczne. Siedem dni to zbyt krótki czas, aby w pojedynkę przeszukać cały teren, dlatego kobieta zwraca się z prośbą o pomoc do Adama, który przystaje na tę propozycję.

Mechanika

The Magnificent Trufflepigs to przygodówka, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Podczas zabawy eksplorujemy farmę i za pomocą wykrywacza metali szukamy ukrytych skarbów. Ostatecznym celem jest znalezienie kolczyka, ale po drodze odkrywamy wiele innych przedmiotów. Większość z nich znajduje się pod ziemią, więc wiele czasu spędzamy również na kopaniu dołów.

Tak naprawdę cała ta zabawa w poszukiwaczy skarbów jest jednak tylko pretekstem do opowiedzenia ciekawej historii. W trakcie prac Adam pozostaje w stałym kontakcie z Beth za pomocą krótkofalówki i wiadomości tekstowych. W ten sposób powoli odkrywamy historię relacji między tymi postaciami oraz możemy ukształtować jej kolejny etap. Fabuła jest w dużym stopniu nieliniowa i to, jak pokierujemy rozmowami zadecyduje o rozwoju opowieści.

Gra może się pochwalić miłą dla oka trójwymiarowa oprawą graficzną, wykonaną w lekko kreskówkowej stylistyce. Jej główną zaletą są idylliczne krajobrazy brytyjskiej wsi.

Tryby gry

The Magnificent Trufflepigs oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Dubbing

Kluczowym elementem projektu są dialogi, dlatego autorzy nie ryzykowali i do obu ról zatrudnili profesjonalistów. Głosu Adamowi udzielił Arthur Darvil, znany z takich seriali, jak Doctor Who, DC’s Legends of Tomorrow czy Broadchurch. Z kolei w Beth wcieliła się Luci Fish (m.in. Safe House).

Tryb gry: single player  

The Magnificent Trufflepigs cena w dniu premiery: 43,99 PLN

Wymagania wiekowe The Magnificent Trufflepigs: 12+

The Magnificent Trufflepigs Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-3570 3.4 GHz / AMD Ryzen 3 2300X 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / 8 GB Radeon RX 570 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-8500 3.0 GHz / AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1660 Ti / 8 GB Radeon RX 5600 XT lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
Switch