Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2021, 12:58

Ogłoszenia o pracę sugerują, że The Sims 5 może postawić na multiplayer

EA poszukuje pracowników, którzy zasilą szeregi zespołu rozwijającego serię The Sims. Z ogłoszeń zamieszczonych na stronie Maxis wynika, że osoby te pracowałyby nad trybem wieloosobowym.

W skrócie:

  1. na stronie firmy Maxis pojawiły się trzy nowe ogłoszenia o pracę, z których wynika, że w The Sims 5 pojawi się multiplayer skupiony na rywalizacji między graczami;
  2. osoba przyjęta na stanowisko będzie odpowiedzialna między za innymi za opracowanie narzędzi zapobiegającym korzystaniu z cheatów.

Chociaż The Sims 5 nie zostało oficjalnie zapowiedziane, to od dłuższego czasu pojawiają się plotki na temat tego tytułu. Teraz – za sprawą ogłoszeń o pracę zamieszczonych na oficjalnej stronie Maxis – pojawiły się przypuszczenia, że najnowsza odsłona popularnego cyklu doczeka się trybu multiplayer skupionego na rywalizacji między graczami.

Jak donosi serwis SimsCommunity, na stronie filmy Maxis pojawiły się ogłoszenia o pracę w EA Redwood, EA Austin i EA Canada. Wszystkie trzy dotyczą stanowiska Backend Software Enginner. Jak możemy wyczytać z tych ofert, do zadań nowych pracowników będzie należeć opracowywanie technologii, które „rozszerzą możliwości rozgrywki w The Sims”.

Chodzi tutaj dokładnie o pomoc w tworzeniu rozbudowanej sieciowej usługi mogącej „obsługiwać miliony graczy”. Dodatkowo osoba, która otrzyma tę posadę będzie także pracować nad zabezpieczeniem danych oraz narzędziami zapobiegającym korzystaniu z cheatów.

Warto pamiętać, że Maxis próbowało już rozgrywki sieciowej w swojej flagowej serii. W latach 2002-2008 funkcjonowała gra MMO The Sims Online. Nie cieszyła się ona jednak wielką popularnością i projekt został porzucony. Patrząc na wspomniane powyżej ogłoszenia o pracę, można podejrzewać, że EA próbuje powrócić do pomysłu. Na ten moment jednak ciężko stwierdzić, czy będzie to element głównych odsłon serii, czy też kolejna poboczna produkcja.

  1. Maxis Studios – strona oficjalna
  2. The Sims 4 – strona oficjalna