Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2021, 13:54

autor: hexx0

The Lost Wild - horror z dinozaurami otrzymał teaser

Niezależne studio Great Ape Games tworzy pierwszoosobowy horror o dinozaurach. The Lost Wild zmusi nas do walki o przetrwanie w tętniącej prehistorycznym życiem dziczy. Gra powstaje od kilku lat w ramach programu Epic MegaGrants, a w miniony piątek otrzymała pierwszy teaser.

Era dinozaurów zawsze wydawała się wdzięcznym tematem dla gier, choć na przestrzeni lat dostaliśmy stosunkowo mało produkcji biorących ją na tapet (w niewielkim stopniu robił to Horizon: Zero Dawn, w znacznie większym ARK: Survival Evolved czy seria Jurassic World Evolution… bo o Dino Crisis mało kto już dziś pamięta). Na szczęście prehistoryczne gady mogą niedługo powrócić za sprawą The Lost Wild od niezależnego studia Great Ape Games. Projekt powstaje od kilku lat – pierwsze materiały na kanale twórców w serwisie YouTube pochodzą z 2018 roku – ale jego pierwszy teaser został udostępniony dopiero w miniony piątek. Możecie obejrzeć go poniżej.

The Lost Wild wciąż znajduje się we wczesnej fazie produkcji (pre-alfa), ale jako że powstaje w ramach programu Epic MegaGrants – a więc na silniku Unreal Engine – to prędzej czy później powinniśmy go zobaczyć. Wydaje się, że jest na co czekać, bo zarówno powyższy teaser, jak i podany przez twórców opis gry sugerują ciekawą, oryginalną zabawę, do pewnego stopnia prowadzoną w duchu Obcego: Izolacji.

The Lost Wild - horror z dinozaurami otrzymał teaser - ilustracja #1
Źródło: Great Ape Games.

Jako reporterka śledcza o imieniu Saskia będziemy unikać zamieszkujących wyspę gadów (co najwyżej podziwiając je z ukrycia), ale nie zawsze to się uda. Kiedy dojdzie do konfrontacji, trzeba będzie znaleźć sposób na odstraszenie drapieżników za pomocą ognia, broni (niezdolnej ich zabić), prowizorycznych urządzeń i własnej kreatywności. Zwierzęta mają bowiem być nie tylko inteligentne, ale także uczyć się sztuczek, którymi będziemy próbowali je zaskakiwać, by zyskać odrobinę czasu potrzebnego do ucieczki.

The Lost Wild - horror z dinozaurami otrzymał teaser - ilustracja #2
Źródło: Great Ape Games.

Deweloperzy kładą duży nacisk na eksplorację i fabułę. Ta pierwsza ma skłaniać do ryzyka obiecującymi nagrodami. Druga zaś nie będzie podana wprost – przyjdzie nam komunikować się przez radio z tajemniczym głosem i na własną rękę odkrywać tajemnice ukryte w rozsianych po dziczy obiektach, w tym w japońskim ośrodku badawczym. Ostatecznie mamy uzyskać pełny obraz sytuacji i podjąć „emocjonalną decyzję”.

The Lost Wild będzie przeznaczone dla jednego gracza. Twórcy szacują, że przejście gry powinno zająć około 6–10 godzin. Niestety trudno powiedzieć, kiedy będzie nam dane to zrobić.