Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2017, 14:34

autor: Góral

The Long Dark - europejska premiera na PS4 opóźniona przez PEGI

Studio Hinterland poinformowało, że gra The Long Dark, która miała ukazać się 1 sierpnia na PlayStation 4, Xboksie One i PC-tach, zadebiutuje w Europie na sprzęcie Sony tydzień później. Powodem jest zaskakująca kategoria wiekowa przyznana przez PEGI.

Deweloperzy gry The Long Dark poinformowali o przełożeniu premiery produkcji w wersji na konsolę PlayStation 4, ale tylko w Europie. Pierwotnie tytuł miał zadebiutować 1 sierpnia na Xboksie One, PlayStation 4 oraz Steamie. Prawie we wszystkich przypadkach termin zostanie dotrzymany, ale europejscy posiadacze sprzętu Sony poczekają do 8 sierpnia. Powód? PEGI. Organizacja Pan European Game Information przyznała projektowi kategorię wiekową 16, co było dla twórców sporym zaskoczeniem, gdyż pozostałe systemy (amerykańskie ESRB i niemieckie USK) dały grze niższe oznaczenia – T w USA (oznacza, że tytuł jest odpowiedni dla osób od 13 roku życia) i 12 w Niemczech. Studio podało podobną kategorię (PEGI-12) podczas procesu certyfikacji na konsolach, ale przez zaskakującą decyzję europejski oddział Sony musi jeszcze raz zatwierdzić The Long Dark, które przez to pojawi się u nas tydzień później.

The Long Dark - europejska premiera na PS4 opóźniona przez PEGI - ilustracja #1

Sytuacja jest dość interesująca, gdyż zazwyczaj opóźnienia spowodowane są chęcią dopieszczenia gry. W tym przypadku deweloperzy mają gotowy produkt i załatwione papiery u producentów konsol, a na drodze stanęło PEGI. Tak czy siak, nie jest to wielka obsuwa, więc chyba nic nie szkodzi. Poza tym, pamiętajcie, że tytuł od dłuższego czasu możecie nabyć w ramach wczesnego dostępu, ale tylko w wersji na konsolę Xbox One i PC.