Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2016, 21:30

autor: Entelarmer

The Legend of Zelda: Breath of the Wild w marcu lub czerwcu?

W sieci pojawiły się kolejne pogłoski na temat ceny konsoli Nintendo Switch oraz daty premiery gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Według jednych źródeł nowa odsłona kultowej serii ma zadebiutować przed kwietniem, według innych - dopiero w czerwcu.

Pogłosek na temat Nintendo Switch ciąg dalszy. Dziennikarka Laura Kate Dale poinformowała na Twitterze o prawdopodobnej dacie premiery gry The Legend of Zelda: Breath of Wild – produkcji, która miała się ukazać jeszcze na konsolę Wii U, a ostatecznie trafi również na nową platformę Nintendo. Dale twierdziła wcześniej, że twórcy nie zdążą zakończyć prac przed marcowym debiutem nadchodzącej platformy. Według jej nowego wpisu kolejna odsłona legendarnego cyklu wpierw ukaże się na Switchu 16 czerwca, a tydzień później trafi na Wii U. Oczywiście nie ma żadnego potwierdzenia tej informacji, ale warto pamiętać, że wiele przecieków na temat urządzenia przekazanych przez Dale okazało się być zgodnych z prawdą (donosiła m.in. o ujawnieniu konsoli i jej specyfikacji).

Dwa lata po ujawnieniu wciąż czekamy na nową Zeldę. - The Legend of Zelda: Breath of the Wild w marcu lub czerwcu? - wiadomość - 2016-11-23
Dwa lata po ujawnieniu wciąż czekamy na nową Zeldę.

Na tym można by zakończyć ten temat, gdyby nie sklep GameStop, który na spotkaniu z inwestorami ujawnił tzw. „Kalendarz skoncentrowanego marketingu” (Focused Marketing Callender). W nim zaś znalazło się właśnie Breath of the Wild, wpisane w okres styczeń-marzec przyszłego roku. Rzecz jasna, sam marketing nie świadczy jeszcze o premierze gry w tym terminie. Szkopuł w tym, że – jak donosi serwis GameSpot – przedstawiciele sklepu mieli zasugerować na wspomnianym spotkaniu, iż akcje reklamowe będą podejmowane w momencie debiutu omawianych produkcji. Inna sprawa, że nie ma pewności, czy chodzi o obie wersje gry, czy też wyłącznie o wydanie na jedną z konsol.

Nie są to jedyne nowe pogłoski na temat Switcha. W brytyjskim sklepie GameSeek pojawiła się opcja zakupu tej konsoli (dzięki, Eurogamer), z sugerowaną ceną 198,5 funta (niewiele ponad tysiąc złotych). Płatność z góry niezbyt zachęca do kupna, ale warto zwrócić uwagę na dość istotny szczegół. Otóż w przypadku złożenia zamówienia przedpremierowego i późniejszego podwyższenia ceny przez GameSeek, nabywcę będzie obowiązywała niższa cena. W opisie oferty znalazła się też data premiery – 17 marca, czyli data podana we wcześniejszych przeciekach, choć jednocześnie zaznaczono, iż „daty wydania mogą zostać zmienione przez producenta”. Również cena zgadzałaby się z doniesieniami Laury Kate Dale, według której podstawowa wersja Switcha ma kosztować 199 funtów. Z drugiej strony przedstawiciel sklepu GAME (mającego być dystrybutorem konsoli w Wielkiej Brytanii) zdecydowanie zaprzeczył tym pogłoskom, oznajmiając, że informacje Dale oparte są na „niedokładnych źródłach”. Jak jest naprawdę, najpewniej dowiemy się dopiero w trakcie styczniowej prezentacji urządzenia.

Nawet po oficjalnym ujawnieniu Switcha Nintendo niechętnie dzieli się informacjami na temat nowej platformy. - The Legend of Zelda: Breath of the Wild w marcu lub czerwcu? - wiadomość - 2016-11-23
Nawet po oficjalnym ujawnieniu Switcha Nintendo niechętnie dzieli się informacjami na temat nowej platformy.