Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2016, 18:15

autor: Ender

Plotki: Nintendo Switch dostępne w dwóch wersjach, w cenie 199 i 249 funtów

W sieci pojawiła się kolejna porcja plotek dotyczących konsoli Nintendo Switch. Według niepotwierdzonych informacji, w dniu premiery do sklepów trafią dwie wersje urządzenia, różniące się ceną oraz zawartością. W Wielkiej Brytanii tańsza z nich kosztować ma 199 funtów, a droższa 249 funtów.

Nintendo Switch to kolejna konsola firmy Nintendo, o której oficjalnie dowiedzieliśmy się 20 października. Japoński producent opublikował wówczas trailer urządzenia i podał podstawowe informacje na jego temat, dalsze szczegóły planując przedstawić w internetowej prezentacji, która planowana jest na 13 stycznia. Oznacza to, że teoretycznie do końca roku nie powinniśmy usłyszeć więc nic nowego na temat konsoli. Nintendo przygotowuje się jednak w tej chwili do rychłej premiery Switcha, która według przecieków planowana jest na 17 marca, co oznacza, że producent współpracuje już z dystrybutorami, sieciami sprzedaży oraz innymi partnerami biznesowymi na całym świecie, stanowiącymi zazwyczaj bogate źródło wszelkiego rodzaju pogłosek i nieoficjalnych informacji.

Na nowe plotki dotyczące Nintendo Switch trafiła Laura Kate Dale z witryny LetsPlayVideogames. Według informacji, jakie udało jej się pozyskać z dwóch sprawdzonych źródeł, w tym jednego związanego z brytyjską siecią sklepów GAME, Nintendo Switch, podobnie jak kiedyś Wii U, sprzedawane będzie w dwóch osobnych wersjach. Tańsza kosztować ma 199 funtów (ok. 1000 zł), a droższa 249 funtów (ok. 1250 zł). W zestawie za 249 funtów znajdziemy pełną wersję gry, a także konsolę z większą pamięcią wewnętrzną (tajemnicą pozostaje to, jak bardzo będzie się ona różnić od tej w podstawowym modelu). Dodatkowo poza samą konsolą, w dniu jej premiery dostępne będą także dedykowane gamepady, które mogliśmy zobaczyć w pierwszej filmowej zajawce urządzenia. Ich sugerowana cena w sklepach GAME ma wynosić 39 funtów (ok. 200 zł). Warto zaznaczyć, że stanowią one opcjonalne wyposażenie i nie są niezbędne do zabawy.

Źródła potwierdzają także, że cena Switcha ma być zbliżona we wszystkich regionach. Jeżeli skorzystamy z prostego przelicznika, w kontynentalnej Europie za konsolę zapłacilibyśmy około 230/290 euro, a w Stanach Zjednoczonych około 249/300 dolarów. Co ciekawe, podobne ceny oraz informacje o dwóch modelach podawał już na początku listopada serwis MobiPicker.com. Przewidywania te wydają się więc bardzo prawdopodobne i ustawiają nowe urządzenia na podobnej półce cenowej co podstawowa wersja PlayStation 4. Sukces Switcha zależeć będzie jednak w równej mierze od dostępnych gier, a także skutecznego marketingu, który w atrakcyjny sposób sprzeda konsumentom ideę hybrydy przenośnej i stacjonarnej konsoli.

  1. Oficjalna strona internetowa konsoli Nintendo Switch