Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2016, 10:11

Przecieki na temat Nintendo Switch. Konsola zadebiutuje w Europie 17 marca?

Na Twitterze Laury Kate Dale pojawiła się informacja, że konsola Nintendo Switch zadebiutuje w Europie 17 marca i nie będzie miała blokady regionalnej. Inne źródło donosi, że w momencie premiery platforma ma kosztować 260 dolarów.

Październikowa zapowiedź konsoli Nintendo Switch dała nam całkiem sporo początkowych informacji na temat nadchodzącej platformy – zaprezentowano model działania oraz kontroler, ujawniono część wykorzystywanej technologii oraz najważniejszych partnerów. Na bardziej szczegółowe wiadomości mieliśmy poczekać do Tokyo Big Sight, imprezy, która odbędzie się w stolicy Japonii 13 stycznia przyszłego roku. Teraz jednak na Twitterze Laury Kate Dale pojawiły się nowe, niepotwierdzone przez Nintendo detale.

Najnowsze doniesienia sugerują, że na nowej konsoli Nintendo mieszkańcy Starego Kontynentu zagrają od 17 marca. - Przecieki na temat Nintendo Switch. Konsola zadebiutuje w Europie 17 marca? - wiadomość - 2016-11-04
Najnowsze doniesienia sugerują, że na nowej konsoli Nintendo mieszkańcy Starego Kontynentu zagrają od 17 marca.

Tradycyjnie zachęcamy, by tego typu informacje traktować z pewną dozą sceptycyzmu. Laura Kate Dale była jednak w przeszłości źródłem przecieków, które okazywały się prawdziwe – przewidziała m.in. datę pierwszego zwiastuna Nintendo Switch. Teraz twierdzi, że konsola zadebiutuje 17 marca w Europie (japońska firma jak dotąd zapowiedziała jedynie, że platforma trafi na półki sklepowe w marcu); w innych częściach świata data ta może się różnić o maksymalnie kilka dni. Dale zapowiedziała też, że sprzęt ten nie będzie posiadać blokady regionalnej. Ostatnia z tych pogłosek krąży zresztą w sieci już od pewnego czasu, toteż bardzo prawdopodobne jest, że okaże się prawdą.

Osobne źródło, serwis MobiPicker.com, donosi także o cenie konsoli oraz dostępnych na premierę zestawach. Według tego portalu podstawowa wersja platformy będzie kosztować 260 dolarów (około 1015 złotych), „pakiet z Mario” – 300 dolarów, zaś z The Legend of Zelda – 340 dolarów. Ostatni z nich ma też zawierać bardziej tradycyjny kontroler Pro, w dwóch tańszych otrzymamy natomiast jedynie Joy-Cony. MobiPicker.com twierdzi również, że Nintendo pracuje obecnie nad nową wersją gry Rhythm Heaven ze znanymi postaciami z najpopularniejszych produkcji firmy, która także miałaby trafić na Switch.

Wszystko to oczywiście niepotwierdzone informacje, choć trzeba przyznać, że brzmią naprawdę prawdopodobnie. Nadal warto więc czekać na Tokyo Big Sight – bo nawet jeśli dzisiejsze pogłoski okażą się prawdziwe, wciąż nie poznaliśmy dokładnej specyfikacji nowej konsoli od japońskiej korporacji ani liczby dostępnych na premierę gier. Te szczegóły ujawnione zostaną z pewnością właśnie 13 stycznia w Tokio – choć niewykluczone, że przed tą datą otrzymamy znacznie więcej przecieków.

  1. Oficjalna strona internetowa konsoli Nintendo Switch