Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Rhythm Heaven (NDS)
OkładkaRhythm Heaven (NDS)

Rhythm Heaven NDS

Rhytm Heaven to kontynuacja wydanej na GBA i automaty gry zręcznościowej Rhythm Tengoku, która swoją premierę miała w 2006 roku. Ówczesny produkt ukazał się wyłącznie w Japonii i stanowił ostatnią produkcję Nintendo na konsolę GameBoy Advance.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rhythm Heaven Premiera NDS

5kwietnia2009

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rhytm Heaven to kontynuacja wydanej na GBA i automaty gry zręcznościowej Rhythm Tengoku, która swoją premierę miała w 2006 roku. Ówczesny produkt ukazał się wyłącznie w Japonii i stanowił ostatnią produkcję Nintendo na konsolę GameBoy Advance. Kontynuacja z kolei dotarła do odbiorców spoza Kraju Kwitnącej Wiśni i zadebiutowała na następcy GBA, handheldzie NDS.

Opisywany tytuł stanowi zbiór kilkudziesięciu nieskomplikowanych minigierek, w których naszym zadaniem jest wykazanie się refleksem i poczuciem rytmu. Pod względem rozgrywki Rhytm Heaven przypomina bowiem serię WarioWare: by wykonywać polecenia widoczne na jednym z wyświetlaczy konsoli i brać udział w szeregu przygotowanych dla nas wyzwań, musimy chwycić DS-a w rękę niczym książkę i przy pomocy rysika dotykać w odpowiedni sposób drugiego z ekranów Dual Screena. Ważne, byśmy czynili to w odpowiednim tempie, w takt słyszanej muzyki i stosownie do oglądanych animacji - inaczej gra nie przepuści nas do kolejnego poziomu.

Produkt oferuje łącznie 48 konkurencji, wśród których znajdują się takie aktywności, jak: naoliwianie robotów, robienie zdjęć, odbijanie piłek baseballowych, przewracanie zabawek, wbijanie kołków, dyrygowanie chórem, gra w ping-ponga, a nawet zbieranie warzyw. Większość z wymienionych dyscyplin przedstawiona jest w rzucie izometrycznym, inne zaserwowano w klasycznym 2D. Wszystkie minigierki okraszone zostały ścieżką dźwiękową skomponowaną przez japońskiego artystę o pseudonimie Tsunku, który specjalnie na potrzeby Rhytm Heaven stworzył 30 różnorodnych aranżacji.

Klasyfikacja PEGI Rhythm Heaven

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.