Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2020, 13:29

The Last of Us 2 nie otrzyma żadnych DLC

Neil Druckmann ze studia Naughty Dog poinformował, że nie ma w planach opracowania dodatków DLC do gry The Last of Us: Part 2. Najpewniej nie dostaniemy również trybu multiplayer.

The Last of Us 2 nie otrzyma żadnych DLC - ilustracja #1
Fani Last of Us 2 nie powinni sobie robić nadziei odnośnie dodatków.

Neil Druckmann, czyli dyrektor kreatywny studia Naughty Dog, poinformował, że nie ma planach żadnych dodatków DLC do gry The Last of Us: Part II. Deweloper ujawnił to podczas podcastu Kinda Funny, gdzie o tę kwestię zapytał go prowadzący rozmowę Gregg Miller.

Druckmann nie chciał za to dać jasnej odpowiedzi odnośnie trybu multiplayer. The Last of Us: Part 2 wystartowało bez rozgrywek wieloosobowych, ale plotki o możliwości ich dodania w późniejszym terminie krążą od dłuższego czasu. Twórca stwierdził jedynie, że „pamięta czasy, gdy robiliśmy gry multiplayer”, co może sugerować, że dla studia Naughty Dog jest to już przeszłość.

Przypomnijmy, że pierwsza część TLoU otrzymała wyśmienity dodatek The Last of Us: Left Behind, więc wielu fanów może być rozczarowanych, iż w przypadku kontynuacji będzie inaczej.

Warto jednak zauważyć, że Neil Druckmann mówił jedynie o DLC. W przypadku poprzedniej gry Naughty Dog, czyli Uncharted 4: Kres Złodzieja, zamiast tworzyć fabularne rozszerzenie autorzy zdecydowali się na opracowanie samodzielnej produkcji pobocznej nazwanej Uncharted: Zaginione Dziedzictwo, która pod względem skali była czymś pomiędzy dodatkiem a pełnoprawną kontynuacją. Słowa dyrektora kreatywnego studia nie przekreślają szans na to, że podobny projekt powstanie na fundamentach TLoU 2. Perspektywa spin-offa może być dla twórców atrakcyjna, gdyż, jak przyznają, nie mają obecnie pojęcia, jak mogłaby wyglądać trzecia odsłona cyklu.

The Last of Us 2 zadebiutowało 19 czerwca tego roku i dostępne jest wyłącznie na konsolę PlayStation 4. Produkcja została ciepło przyjęta przez prasę branżową. Według serwisu Metacritic gra posiada średnią ocen na poziomie 94%. Projekt jeszcze bardziej zachwycił naszego redaktora, który wystawił mu notę 10/10. Natomiast opinie samych graczy są bardzo podzielone.

  1. Recenzja The Last of Us 2 – gry, która podpali świat
  2. Oficjalna strona internetowa studia Naughty Dog
  3. Oficjalna strona internetowa gry The Last of Us: Part II
  4. Wszystko o The Last of Us: Part 2