Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2014, 13:48

autor: Entelarmer

The Last Guardian także na PlayStation 4?

Fumito Ueda, twórca odpowiedzialny za The Last Guardian, w niedawnym wywiadzie ujawnił, że gra powstaje „pod nowymi warunkami”. Czyżby spadkobierca legendarnych Ico oraz Shadow of the Collossus miał ukazać się na PlayStation 4?

Brak daty premiery i nieobecność na Tokyo Game Show 2014 wyraźnie wskazują, że The Last Guardian prędko nie ujrzymy. - The Last Guardian także na PlayStation 4? - wiadomość - 2014-12-12
Brak daty premiery i nieobecność na Tokyo Game Show 2014 wyraźnie wskazują, że The Last Guardian prędko nie ujrzymy.

Choć niedawno przeprowadzony wywiad z Fumito Uedą, twórcą związanym z Team Ico (Ico oraz Shadow of the Collossus), zamieszczony w Dengeki PlayStation (japońskie czasopismo poświęcone konsolom Sony), nie dotyczył żadnego konkretnego tytułu, to pojawiła się w nim kwestia wciąż niewydanej gry studia – The Last Guardian:

Rozmowy z Sony Computer Entertaiment na temat The Last Guardian zostały sfinalizowane i robimy postępy pod zupełnie nowymi warunkami. Pracuję również nad innymi projektami, które na pewno ujawnią się z czasem, jeśli nie będzie żadnych problemów.

Owe „nowe warunki” wielu interpretuje jako zapowiedź wydania The Last Guardian także na PlayStation 4 (domyślnie gra miała ukazać się na PlayStation 3) – już dużo wcześniej, bo w październiku, podobnie odczytano wypowiedź Shuhei Yoshidy, o czym informowaliśmy w naszym serwisie. Biorąc pod uwagę, że Sony dokłada starań, by jak najwięcej nowych produkcji pojawiało się na jej nowej konsoli, to wydanie tak oczekiwanego tytułu byłoby jak najbardziej uzasadnione.

The Last Guardian – przygodowa gra akcji, która skupia się na relacji prowadzonego przez gracza chłopca oraz jego towarzysza (będącego mieszanką innych zwierząt) – zostało zapowiedziane jeszcze w 2009 roku na PS3. Jednak chyba mało który tytuł miał tyle problemów w trakcie produkcji – dość powiedzieć, że w trakcie prac nad grą Team Ico tymczasowo opuścił Fumito Ueda, a więc jedna z ważniejszych osób stojących za poprzednimi produkcjami studia. Doszło do tego, że Sony musiało oficjalnie zdementować pogłoski na temat anulowania tej gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
The Last Guardian

The Last Guardian