Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2014, 10:40

autor: Draug

The Evil Within – gra debiutuje w Polsce i na świecie

Dzisiaj, tj. 14 października, ma miejsce światowa, w tym także i polska, premiera gorąco wyczekiwanego survival horroru ze stajni studia Tango Gameworks – gry The Evil Within. Produkcja dostępna jest w wersji na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4.

The Evil Within debiutuje na polskim i światowym rynku. - The Evil Within – gra debiutuje w Polsce i na świecie - wiadomość - 2014-10-14
The Evil Within debiutuje na polskim i światowym rynku.

W końcu nadszedł ten długo wyczekiwany przez fanów gatunku survival horroru dzień, ponieważ dzisiaj, tj. 14 października, na światowym i tym samym również polskim rynku zadebiutowała nowa produkcja studia Tango Gameworks pod kierownictwem Shinjiego Mikamiego – gra The Evil Within. Omawiana produkcja dostępna jest w wersji na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4. Zakupu gry dokonać możecie na łamach Sklepu GRY-OnLine, gdzie dla przykładu omawiana produkcja w wersji na PC wraz z paczką dodatków DLC dostępna jest w cenie 109,90 zł.

Gra jak na razie zbiera bardzo pozytywne oceny. Średnia nota w serwisie Metacritic w wersji na PS4 oraz XOne wynosi odpowiednio 74/100 oraz 84/100. Poniżej znajdziecie listę kilku największych growych serwisów wraz z wystawionymi przez nie ocenami w kontekście omawianego survival horroru. Naszą recenzję przeczytacie już niedługo, więc zaglądajcie do nas regularnie.

  • Gameinformer - 9/10
  • Joystiq - 2,5/5
  • IGN - 8,7/10
  • Polygon - 6,5/10
  • Videogamer - 8/10
  • GameTrailers - 9/10
  • Shacknews - 6/10
  • Financial Post - 8,5/10
  • Gaming Trend - 7/10

W The Evil Within wcielimy się w osobę niczym nie wyróżniającego się detektywa o imieniu Sebastian. Bohater wyrusza wraz z dwojgiem swoich partnerów do ponurego miasteczka, aby zbadać zbrodnię popełnioną w tamtejszym zakładzie psychiatrycznym. Miejsce to jednak okazuje się być całkowicie opustoszałe, a detektywi po przekroczeniu bram szpitala są świadkami okropnego widoku zmasakrowanych ciał. Nasz protagonista zostaje znienacka zaatakowany i po odzyskaniu przytomności musi odbyć bardzo trudną podróż, której motywem przewodnim jest przetrwanie w mrocznym świecie przepełnionym przerażającymi istotami, szaleństwem i straszną tajemnicą.

Warto na koniec przypomnieć, że omawiany survival horror wystarczy na 15-20 godzin zabawy i otrzyma trzy dodatki DLC. Tytuł ten do odpalenia wymagać będzie całkiem mocnego peceta, o czym możecie przekonać się, przeglądając minimalne wymagania sprzętowe.