Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2014, 10:37

autor: Adrian Werner

Battleline: Steel Warfare - pancerna gra sieciowa od Namco Bandai

Firma Namco Bandai zapowiedziała grę Battleline: Steel Warfare, czyli hybrydę strategii i strzelanki, w której wykorzystamy czołgi do walki z innymi użytkownikami o kontrolę nad światem.

BATTLELINE: STEEL WARFARE W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Creant Studios
  • Wydawca: Namco Bandai
  • Platforma: PC
  • Model biznesowy: Free-2-Play
  • Start zamkniętych testów: listopad 2014 r.

Wielki sukces World of Tanks inspiruje inne firmy do próby powtórzenia sukcesu studia Wargaming. W marcu zespół Obsidian Entertainment zapowiedział Armored Warfare, a teraz do walki o pancerny tron postanowiła dołączyć firma Namco Bandai, która właśnie ujawniła projekt Battleline: Steel Warfare. Ma on się wyróżnić na tle konkurencji rozbudowanymi elementami strategicznymi oraz brakiem ograniczeń odnośnie okresów historycznych, z których pochodzą dostępne czołgi. Tak jak inne produkcje tego typu, gra oparta zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami. Obecnie w planach jest jedynie wersja pecetowa, a premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Poprzedzą ją zakrojone na szeroką skalę testy, a zamknięta beta wystartuje w listopadzie. Zainteresowani wzięciem w niej udziału powinni udać się na oficjalną stronę i dokonać rejestracji.

W grze otrzymamy duży wybór czołgów do pokierowania, poczynając od prymitywnych modeli wykorzystywanych w I wojnie światowej aż po nowoczesne maszyny znane ze współczesnych konfliktów. Trudno sobie wyobrazić, aby zbalansowanie tak dużego przekroju historycznego było łatwym zadaniem, ale autorom życie bez wątpienia ułatwi fakt, że nie celują w wysoki poziom realizmu.

Jak widać, autorzy raczej nie próbują rywalizować z World of Tanks pod względem jakości grafiki. - Battleline: Steel Warfare - pancerna gra sieciowa od Namco Bandai - wiadomość - 2014-10-14
Jak widać, autorzy raczej nie próbują rywalizować z World of Tanks pod względem jakości grafiki.

Całość wizualnie przypominać ma tradycyjne RTS-y. Akcję obserwować będziemy z kamery umieszczonej wysoko nad czołgiem, a sterowanie również zrealizowane zostanie w konwencji strategicznej. Ponadto bitwy mają zostać powiązane ze sobą w wielką sieciową wojnę, w ramach której frakcje będą podbijały i traciły terytoria na dużej mapie obejmującej całą Ziemię. Jednocześnie samo celowanie zrealizowane zostanie w stylu zręcznościowym, więc bez dobrego refleksu trudno będzie sobie poradzić.

Całą zabawę napędzać będzie oczywiście system kupowania i ulepszania czołgów. Sami zdecydujemy w jakie silniki, pancerze i uzbrojenie je wyposażyć, co pozwoli nam także na zoptymalizowanie maszyn do konkretnych celów, takich jak otwarte bitwy, misje obronne, ciche wykonywanie zadań czy wypady zwiadowcze. Ponadto istotną rolę odegrają specjalne umiejętności żołnierzy, które aktywowane w odpowiednim momencie będą nieraz w stanie przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę

  1. Battleline: Steel Warfare – oficjalna strona gry