Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2016, 16:23

autor: Góral

The Escapists 2 ukaże się w przyszłym roku na PC, PS4 i XOne

Firma Team17 Software zapowiedziała grę The Escapists 2 - kontynuację wydanego w 2015 roku The Escapists. Produkcja ukaże się w przyszłym roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach.

Wydane w lutym 2015 roku The Escapists od studia Mouldy Toof otrzyma w przyszłym roku kontynuację – poinformował wydawca gry, firma Team 17 Software. Tytuł ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych (Steam), ale nie zdradzono jeszcze dokładnego terminu premiery. Podzielono się za to innymi szczegółami. Zanim jednak do nich przejdziemy, najpierw kilka słów wyjaśnienia czym w ogóle jest The Escapists. Pisząc w skrócie, to taka zręcznościowa przygodówka z elementami logicznymi, w której wcielamy się w skazańca przebywającego w więzieniu. Naszym zadaniem jest wydostanie się z niego, a by tego dokonać musimy zebrać potrzebne rzeczy, zwerbować innych więźniów, odnaleźć luki w systemie itd.

W dwójce dostaniemy więcej tego samego, plus kilka nowinek. Jedną z nich będzie multiplayer (co-op i versus) typu drop-in / drop-out. Oznacza to, że w dowolnym momencie do zabawy będą mogły dołączyć inne osoby (maksymalnie w rozgrywce weźmie udział czterech graczy), zarówno jeżeli chodzi o tryb online, jak i podzielony ekran.

Pozostałe nowości skupią się na rozwinięciu pomysłów z jedynki. Dostaniemy więc nowe możliwości uciekania (np. wiązanie prześcieradeł, by wyjść przez okno), więzienia będą wielopoziomowe, wytworzymy kolejne przedmioty, a dodatkowo doczekamy się zmienionego systemu walki, z możliwością blokowania ataków oraz wyprowadzania silnych i słabych ciosów.

The Escapists 2 ukaże się w przyszłym roku na PC, PS4 i XOne - ilustracja #2

Ponadto obiecano ładniejszą grafikę, choć utrzymaną w stylu znanym z pierwszej części, więcej możliwości dostosowywania postaci oraz szereg czynności, które będziemy wykonywać w wolnym czasie (np. nauczymy się malować).

Przy okazji przypominamy, że pierwsza część The Escapists dostępna będzie za darmo w tym miesiącu dla użytkowników Xbox Live Gold (Xbox One) w ramach Games with Gold.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach