Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2016, 11:47

autor: Vergil

Call of Duty: Modern Warfare i Infinite Warfare w tym samym uniwersum

Zagorzali miłośnicy serii Call of Duty mogą w tym roku czuć się rozpieszczeni przez Activision. Na sklepowych półkach wyląduje nowa odsłona cyklu, której towarzyszyć będzie odświeżona wersja prawdziwego klasyka — pierwszego Modern Warfare. Jak się okazuje, gry mogą pochwalić się nie tylko wspólnymi twórcami, lecz także jednym uniwersum.

W tym roku w ręce graczy trafi nie jedna, a dwie gry z serii Call of Duty. Premierze Call of Duty: Infinite Warfare towarzyszyć będzie bowiem Call of Duty: Modern Warfare Remastered. Jak się okazuje, obie produkcje dzielą nie tylko twórców, lecz także uniwersum, w którym rozgrywa się ich akcja, o czym świadczy poniższa fotografia jednego z plakatów promocyjnych:

Plakat promocyjny zdradza, że Call of Duty: Modern Warfare i Call of Duty: Infinite Warfare rozgrywają się w tym samym uniwersum. - Call of Duty: Modern Warfare i Infinite Warfare w tym samym uniwersum - wiadomość - 2016-10-03
Plakat promocyjny zdradza, że Call of Duty: Modern Warfare i Call of Duty: Infinite Warfare rozgrywają się w tym samym uniwersum.

Jak wynika z zawartych na plakacie informacji, nazwa kadłuba statku Retribution, stanowiącego swego rodzaju bazę wypadową w Call of Duty: Infinite Warfare, to SWC-141. Oznaczenie to zarekomendowała Federacja Rosyjska, by uczcić pamięć heroicznych akcji żołnierzy z jednostki Task Force 141, którym udało się odbić prezydenta Borysa Worszewskiego z rąk terrorystów i zakończyć wojnę, jaka rozpętała się pomiędzy Rosją a Stanami Zjednoczonymi. Wydarzenia te z pewnością pamiętają fani serii, którym nieobca jest jej trzecia odsłona i opowiedziane w niej wydarzenia.

Warto nadmienić, że nie jest to pierwszy tego typu przypadek w historii gier wideo. By nie sięgać zbyt daleko, należy przypomnieć choćby niedawną deklarację firmy Ubisoft, wedle której wszystkie gry z serii Tom Clancy's rozgrywają się w tym samym uniwersum. Gracze mogli to odczuć na przykład w cyklu Tom Clancy's H.A.W.X. gdzie brali udział w misji, jaką wcześniej rozgrywali w Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter.

Niesamodzielny remaster Call of Duty 4: Modern Warfare

Na tym jednak nie kończą się wieści na temat planowanego na ten rok debiutu dwóch gier z serii. Jak się bowiem okazuje, Call of Duty: Modern Warfare Remastered nie pojawi się na płycie z Call of Duty: Infinite Warfare, a jedynie w formie dołączonego do pudełka kodu, uprawniającego do pobrania gry w wersji na wybraną platformę. Co jednak najciekawsze, płyta z tym drugim tytułem musi znaleźć się w napędzie, by uruchomić odświeżonego klasyka.

Dlaczego? Cóż, możemy jedynie gdybać, choć wydaje się wielce prawdopodobne, że Activision Blizzard zabezpiecza się w ten sposób przed przedsiębiorczymi graczami, którzy kupiliby nowy tytuł wyłącznie po to, by cieszyć się remasterem kultowej strzelaniny — w takim przypadku teoretycznie nic nie stałoby na przeszkodzie, by Call of Duty: Infinite Warfare wylądowało w drugim obiegu tuż po rozpakowaniu pudełka, co z pewnością odbiłoby się w sposób negatywny na kondycji finansowej omawianego tytułu. Należy odnotować, że ograniczenie nie będzie mieć miejsca w przypadku zakupu wersji cyfrowej.

Fani serii niespecjalnie ucieszyli się na wieść o futurystycznej otoczce jej najnowszej odsłony. - Call of Duty: Modern Warfare i Infinite Warfare w tym samym uniwersum - wiadomość - 2016-10-03
Fani serii niespecjalnie ucieszyli się na wieść o futurystycznej otoczce jej najnowszej odsłony.

Call of Duty: Infinite Warfare, wraz z Call of Duty: Modern Warfare Remastered, trafi na sklepowe półki 4 listopada. Wtedy to przekonamy się, czy najnowsze dzieło studia Infinity Ward będzie w stanie obronić się samodzielnie przed krytyką graczy, czy też, zgodnie z przewidywaniami sceptyków, potencjalnie wysoką sprzedaż zawdzięczać będzie wyłącznie obecności starszego, poddanemu kuracji upiększającej, brata.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.