Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2005, 08:09

The Elder Scrolls IV: Oblivion w grudniu?

Kilka zachodnich serwisów informacyjnych podało wczoraj do wiadomości, że najnowsza odsłona popularnego cyklu gier RPG o nazwie The Elder Scrolls, pojawi się na rynku dopiero 5 grudnia, a nie w listopadzie, jak wcześniej zapowiadano. Nie są to co prawda oficjalne wieści, ale wydają się one bardzo prawdopodobne.

Kilka zachodnich serwisów informacyjnych podało wczoraj do wiadomości, że najnowsza odsłona popularnego cyklu gier RPG o nazwie The Elder Scrolls, pojawi się na rynku dopiero 5 grudnia, a nie w listopadzie, jak wcześniej zapowiadano. Nie są to co prawda oficjalne wieści, ale wydają się one bardzo prawdopodobne – niemal w tym samym czasie korekty daty dokonano bowiem na stronie amerykańskiej sieci sklepów GameStop. Na potwierdzenie tych rewelacji będziemy musieli poczekać do oświadczenia koncernu Take 2, który zajmuje się dystrybucją programu.

The Elder Scrolls IV: Oblivion w grudniu? - ilustracja #1

The Elder Scrolls IV: Oblivion to już czwarta edycja popularnej serii cRPG, która przez wielu graczy uważana jest za prawdziwe arcydzieło w swoim gatunku. Akcja tej części osadzona została w świecie fantasy, w prowincji Cyrodiil Imperium Tamriel. Ostatni władca tegoż państwa, z pomocą anonimowego zabójcy, przedwcześnie odszedł z tego świata. Tron Tamriel pozostał pusty. Jak wiadomo, sytuacja taka jest wielce niekorzystna dla każdego kraju, gdyż sprzyja szerzeniu się anarchii, a w tym określonym przypadku, wiąże się z jeszcze gorszymi implikacjami. Mianowicie, gdy Imperium Tamriel nie posiada władcy, wrota do Oblivionu (odpowiednika znanego nam piekła) stoją otworem, umożliwiając wydostawanie się na wolność przeróżnych plugawych bestii. Nie trudno się domyśleć, że światu grozi wielki kataklizm oraz, że nie kto inny jak gracz musi mu zapobiec. Jego zadaniem jest odnalezienie prawowitego następcy tronu i doprowadzenie to tego, by objął rządy nad Tamriel.

Więcej informacji na temat The Elder Scrolls IV: Oblivion znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.