Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 stycznia 2022, 20:17

Filuś i Kubuś, czyli The Cuphead Show po polsku; zobacz nowy zwiastun

Cuphead i Mugman, czy też Filuś i Kubuś, uraczyli nas zwiastunem swojego serialu na platformie Netflix. Produkcja będzie dostępna w wersji z polskim dubbingiem i to przed debiutem dodatku do gry.

Serial z bohaterami Cupheada już może wzbudzać uczucie nostalgii u fanów. W końcu i na grę, i na serial przychodzi im czekać długie lata. Na szczęścia nie wygląda na to, by produkcja tworzona dla Netflixa powstawała równie długo, co oryginał. Netflix opublikował pierwszy pełnoprawny zwiastun The Cuphead Show (wcześniej otrzymaliśmy tylko teaser). Możecie go obejrzeć poniżej, aczkolwiek na oficjalnej stronie serialu znajdziecie też wersję z polskim dubbingiem.

Jak łatwo zgadnąć, The Cuphead Show (polski tytuł: Filuś i Kubuś) nie będzie bezpośrednią ekranizacją gry, skądinąd pozbawionej rozbudowanej warstwy fabularnej wystarczającej na film, a co dopiero cały serial. Niemniej fani kubkowych bohaterów rozpoznają nie tylko ich. Na ekranie zobaczymy też wszystkie postacie znane z komputerowego oryginału, w tym King Dice’a i samego diabła. Znajoma, choć nie identyczna, będzie też kreska – w końcu za produkcję serialu odpowiadają m.in. twórcy Cupheada ze studia MDHR.

Pierwszy sezon będzie złożony z dwunastu odcinków trwających po 12 minut.

Przypomnijmy, że fani Cupheada czekają nie tylko na serial, ale i dawno zapowiedziane bezpłatne DLC The Last Delicious Course. Dodatek zapowiedziano jeszcze przed ujawnieniem The Cuphead Show, ale zagramy w niego po premierze serialu. Ten bowiem, jak właśnie potwierdzono, trafi na Netflixa 18 lutego, a na The Last Delicious Course poczekamy do 30 czerwca.