Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2018, 10:30

autor: Serek

The Culling przeszło na model free-to-play

Po wielu zawirowaniach wokół gry, The Culling ostatecznie przeszło na model free-to-play. Studio poinformowało o tym za pośrednictwem nowego zwiastuna na oficjalnym kanale w serwisie YouTube. Darmowa wersja gry dostała podtytuł Origins.

Scena prawie jak w Opolu. - The Culling przeszło na model free-to-play - wiadomość - 2018-09-17
Scena prawie jak w Opolu.

Ciekawe wieści dla największych miłośników trybu battle royale. The Culling, pierwszoosobowa sieciowa gra akcji studia Xaviant Games, przeszła na model free-to-play (tylko na PC). Z tego powodu studio udostępniło zwiastun na oficjalnym kanale w serwisie YouTube. The Culling: Origins (bo tak nazywa się powrót do serii) bazuje na najbardziej popularnej wersji gry, znanej z 2016 roku. Tytuł oferuje możliwość wzięcia udziału w zawodach dla maksymalnie 16 graczy, których zadaniem jest przetrwanie i zabicie wszystkich rywali. Produkcja zawiera mikrotransakcje, ale według zapewnień twórców nie wpływają one na balans rozgrywki.

Przejście gry na model free-to-play zostało zapowiedziane w lipcu tego roku, w dosyć osobliwych okolicznościach. Studio Xaviant wypuściło grę The Culling 2, by po 8 dniach od premiery ją zamknąć. Powodem były niedopracowanie i znikome zainteresowanie wśród graczy. Nie pomagały też słabe recenzje. Przykładowo IGN wystawił grze notę 2/10, a licznik pozytywnych recenzji na Steamie zatrzymał się na 14%. Wtedy twórcy zdecydowali się na wystosowanie przeprosin i powrót do pierwszej części serii, ale już w modelu F2P.

Studio Xaviant nie ma łatwego życia, jeżeli chodzi o serię The Culling. Najpierw przedwczesne wyjście z Wczesnego Dostępu pierwszej części, następnie porzucenie jej na rzecz dwójki (którą chwilę później zamknięto), a teraz powrót do jedynki z The Culling: Origins. Czy model free-to-play będzie ostatnią deską ratunku dla twórców?

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Culling
  2. The Culling na Steamie
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.