Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka The Culling (PC)
OkładkaThe Culling (PC)

The Culling

Opracowana przez studio Xaviant Games, twórców Lichdom: Battlemage, pierwszoosobowa gra akcji, koncentrująca się na wieloosobowych potyczkach w sieci. Mechanika The Culling zainspirowana została popularnymi filmowymi seriami, takimi jak Igrzyska Śmierci czy Battle Royale.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | FPS | crafting | strzelanki | battle royale

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Culling Premiera

6paź2017

PC XONE

producent: Xaviant wydawca: Xaviant Strona oficjalna

The Culling to wydana na platformę PC i XONE sieciowa gra akcji, zainspirowana filmowymi seriami Igrzyska śmierci (ang. The Hunger Games) i Battle Royale. Produkcja wyszła spod rąk pracowników studia Xaviant Games, czyli autorów Lichdom: Battlemage.

Mechanika

W opracowanym z myślą o platformie PC i XONE The Culling bierzemy udział w tytułowych zawodach, w ramach których grupa maksymalnie szesnastu graczy zostaje wrzucona na jedną mapę i zadaniem każdego z nich jest przetrwanie oraz zabicie wszystkich rywali. Wygrywa bowiem ostatni pozostający przy życiu uczestnik rozgrywki. Dostępny jest też wariant drużynowy, gdzie warunkiem zwycięstwa jest wybicie wszystkich członków przeciwnej grupy.

Mecze trwają około 20 minut – gdy na polu bitewnym są już ostatni gracze, dużą część mapy wypełniają chmury trującego gazu, tak aby skoncentrować finałowe stadia rywalizacji na mniejszym terenie. Walka przebiega głównie w zwarciu; autorzy przygotowali rozbudowany system potyczek, pozwalający na wyprowadzanie sporego zestawu różnorodnych ataków. Możemy także wykonywać bloki oraz popychać wrogów, np. wprost w pułapkę. Wśród broni białej znajdziemy m.in. maczety, topory, dzidy i młotki. Dostępne są także pistolety i łuki, ale nie dominują one rozgrywki, gdyż znalezienie ich jest trudne, a ilość amunicji zawsze niewielka.

Istotną rolę odgrywa także zastawianie przez graczy pułapek, takich jak wnyki, miny, kolce, zdalnie detonowane ładunki wybuchowe czy doły wypełnione ostrymi kijkami. Fakt, że mecze są krótkie powoduje, że gracze zmuszeni są do odgrywania roli przynęty, gdyż spokojne czekanie, aż wróg sam wejdzie w naszą pułapkę, rzadko kiedy przynosi spodziewany skutek. Gra pozwala również korzystać ze sporego zestawu przydatnych przedmiotów i posiada prosty system craftingu.

Przed meczem wybieramy trzy perki z kilkudziesięciu możliwych, zapewniających różne pomocne bonusy i umiejętności. Wszystkie one są dostępne od początku dla każdego – w grze nie ma żadnego systemu ich stopniowego odblokowywania. Zabawę urozmaicają losowo aktywowane, sowicie nagradzane eventy, w których udział jest jednak dobrowolny.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Culling: 18+

The Culling Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 560 3.3 GHz/AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon 5850 lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
XONE