Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka The Culling (PC)

The Culling

Opracowana przez studio Xaviant Games, twórców Lichdom: Battlemage, pierwszoosobowa gra akcji, koncentrująca się na wieloosobowych potyczkach w sieci. Mechanika The Culling zainspirowana została popularnymi filmowymi seriami, takimi jak Igrzyska Śmierci czy Battle Royale.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | FPS | multiplayer | crafting | strzelanki | Battle Royale

Okładka The Culling (PC)

producent: Xaviant

wydawca: Xaviant

Strona oficjalna

data premiery gry:

6paź2017

PC XONE

The Culling to wydana na platformę PC i XONE sieciowa gra akcji, zainspirowana filmowymi seriami Igrzyska śmierci (ang. The Hunger Games) i Battle Royale. Produkcja wyszła spod rąk pracowników studia Xaviant Games, czyli autorów Lichdom: Battlemage.

Mechanika

W opracowanym z myślą o platformie PC i XONE The Culling bierzemy udział w tytułowych zawodach, w ramach których grupa maksymalnie szesnastu graczy zostaje wrzucona na jedną mapę i zadaniem każdego z nich jest przetrwanie oraz zabicie wszystkich rywali. Wygrywa bowiem ostatni pozostający przy życiu uczestnik rozgrywki. Dostępny jest też wariant drużynowy, gdzie warunkiem zwycięstwa jest wybicie wszystkich członków przeciwnej grupy.

Mecze trwają około 20 minut – gdy na polu bitewnym są już ostatni gracze, dużą część mapy wypełniają chmury trującego gazu, tak aby skoncentrować finałowe stadia rywalizacji na mniejszym terenie. Walka przebiega głównie w zwarciu; autorzy przygotowali rozbudowany system potyczek, pozwalający na wyprowadzanie sporego zestawu różnorodnych ataków. Możemy także wykonywać bloki oraz popychać wrogów, np. wprost w pułapkę. Wśród broni białej znajdziemy m.in. maczety, topory, dzidy i młotki. Dostępne są także pistolety i łuki, ale nie dominują one rozgrywki, gdyż znalezienie ich jest trudne, a ilość amunicji zawsze niewielka.

Istotną rolę odgrywa także zastawianie przez graczy pułapek, takich jak wnyki, miny, kolce, zdalnie detonowane ładunki wybuchowe czy doły wypełnione ostrymi kijkami. Fakt, że mecze są krótkie powoduje, że gracze zmuszeni są do odgrywania roli przynęty, gdyż spokojne czekanie, aż wróg sam wejdzie w naszą pułapkę, rzadko kiedy przynosi spodziewany skutek. Gra pozwala również korzystać ze sporego zestawu przydatnych przedmiotów i posiada prosty system craftingu.

Przed meczem wybieramy trzy perki z kilkudziesięciu możliwych, zapewniających różne pomocne bonusy i umiejętności. Wszystkie one są dostępne od początku dla każdego – w grze nie ma żadnego systemu ich stopniowego odblokowywania. Zabawę urozmaicają losowo aktywowane, sowicie nagradzane eventy, w których udział jest jednak dobrowolny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Culling

18+

Wymagania sprzętowe The Culling

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3 560 3.3 GHz/AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon 5850 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

Śmierć The Culling, Quake 2 z ulepszonym ray tracingiem i inne wieści
Śmierć The Culling, Quake 2 z ulepszonym ray tracingiem i inne wieści

wiadomość19 marca 2019

Dziś piszemy o nowym studiu byłych pracowników Valve i Riot Games, dacie wyłączenia serwerów darmowego The Culling, odpowiedzialności Phila Spencera za wydanie Halo: The Master Chief Collection na Steamie i screenach z Quake II RTX. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Culling przeszło na model free-to-play
The Culling przeszło na model free-to-play

wiadomość15 września 2018

Po wielu zawirowaniach wokół gry, The Culling ostatecznie przeszło na model free-to-play. Studio poinformowało o tym za pośrednictwem nowego zwiastuna na oficjalnym kanale w serwisie YouTube. Darmowa wersja gry dostała podtytuł Origins.

The Culling 2 wycofane ze sprzedaży; deweloper wraca do jedynki
The Culling 2 wycofane ze sprzedaży; deweloper wraca do jedynki

wiadomość19 lipca 2018

Studio Xaviant zaprzestało sprzedaży The Culling 2 na platformie Steam oraz konsolach. W niezręcznym materiale z przeprosinami deweloper zapowiada powrót do The Culling z okresu Wczesnego Dostępu i rychłe przejście na model free to play. Niestety może już być za późno.

PUBG – pierwsza liga wystartuje w 2018 roku? – Sieciowe Wieści (22/12/2017)
PUBG – pierwsza liga wystartuje w 2018 roku? – Sieciowe Wieści (22/12/2017)

wiadomość22 grudnia 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o spekulacjach na temat ligi Playerunknown's Battlegrounds, końcu wsparcia dla The Culling, zapowiedzi kolejnej dużej aktualizacji do Path of Exile, widowiskowych gameplayach z Naruto to Boruto: Shinobi Striker, premierze Wild Terra Online, przejściu Closers Online na model free-to-play oraz o rozwoju Elsword Online. Zapraszamy!

Wieści ze świata (Spellbound, Battle Chasers: Nightwar, The Culling) 3/10/2017
Wieści ze świata (Spellbound, Battle Chasers: Nightwar, The Culling) 3/10/2017

wiadomość3 października 2017

Dziś piszemy o dalszych szczegółach RPG Spellbound (tytuł roboczy), decyzji Andrew House’a o opuszczeniu szeregów Sony Interactive Entertainment, premierze jRPG-a Battle Chasers: Nightwar i rychłym wyjściu gry The Culling z systemu Wczesnego Dostępu Steam. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
XONE