Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka The Culling 2 (PC)

The Culling 2

The Culling 2 jest kontynuacją kontrowersyjnej gry akcji The Culling z 2017 roku. Gracze rywalizują podczas wieloosobowych potyczek o to, by zostać ostatnim pozostałym przy życiu uczestnikiem krwawej zabawy.

Akcji | TPP | TPS | crafting | strzelanki | Battle Royale

Gra przestała działać 18 lipca 2018

Okładka The Culling 2 (PC)

producent: Xaviant

wydawca: Xaviant

Strona oficjalna

data premiery gry:

10lip2018

PC XONE PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Culling 2 to produkcja, która została wydana na platformę PC, XONE i PS4. Jest to w pełni sieciowa, brutalna gra akcji, w której gracze rywalizują w zawodach przypominających kinowe Igrzyska śmierci (ang. The Hunger Games). Walka o przetrwanie na otwartym terenie ostatecznie kończy się zwycięstwem jedynego pozostałego przy życiu zawodnika. Rozgrywkę oglądamy z perspektywy trzecioosobowej.

Mechanika

The Culling 2 oferuje możliwość w pełni sieciowej zabawy w trybie battle royale. Na początku każdego starcia jesteśmy rozmieszczani w losowych punktach rozległej mapy. Celem gry jest jak najszybsze przygotowanie się do bezpośredniego starcia z pozostałymi graczami i wyeliminowanie ich. Oddana do naszej dyspozycji lokacja po upływie pewnego czasu zaczyna się stopniowo kurczyć. Trujący gaz rozprzestrzenia się na obrzeżach mapy, zmuszając graczy do konfrontacji na mniejszym terenie.

W odróżnieniu od poprzednika The Culling 2 ma bardziej rozbudowany system walki dystansowej. Szeroki wachlarz rodzajów broni palnej oraz dopracowana balistyka pocisków zapewniają większą elastyczność sposobu prowadzenia rozgrywki.

Ważnym aspektem wciąż jest walka w zwarciu, która opiera się na całym zestawie różnorodnych ataków, podobnie jak to miało miejsce w The Culling. Możemy wykonywać uniki, bloki, a nawet popychać przeciwników, by wytrącić ich z równowagi lub zepchnąć prosto w przygotowaną wcześniej przez nas pułapkę. Zastawianie sideł i sprytne wabienie w nie wrogów jest równie istotnym elementem.

Swój arsenał możemy powiększyć o nowe narzędzia, przedmioty i pułapki dzięki znalezionym na mapie przedmiotom oraz za pomocą prostego systemu craftingu.

Kolejnym urozmaiceniem jest system unikalnych perków, które dobieramy dla swojej postaci przed rozpoczęciem meczu. Taki system funkcjonował również w poprzedniej odsłonie gry.

Wykorzystując każdą możliwą przewagę, staramy się ukrócić starania rywali, by osiągnąć ostateczny cel, czyli pozostać ostatnim żywym uczestnikiem krwawej zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe The Culling 2

18+

Wymagania sprzętowe The Culling 2

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-7400 3.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 750 / Radeon HD 7790 lub lepsza
  • Windows 7 SP1/8.1/10 64-bit
The Culling 2 wycofane ze sprzedaży; deweloper wraca do jedynki
The Culling 2 wycofane ze sprzedaży; deweloper wraca do jedynki

wiadomość19 lipca 2018

Studio Xaviant zaprzestało sprzedaży The Culling 2 na platformie Steam oraz konsolach. W niezręcznym materiale z przeprosinami deweloper zapowiada powrót do The Culling z okresu Wczesnego Dostępu i rychłe przejście na model free to play. Niestety może już być za późno.

PC
XONE
PS4