Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2014, 13:18

autor: qjin

The Banner Saga 2 – prace nad grą ruszą niebawem

Studio Stoic ujawniło, że już wkrótce mają rozpocząć się prace nad kontynuacją dobrze przyjętej przez branżę i graczy gry The Banner Saga. Wygląda na to, że twórcy, którym udało się wydać klasycznego cRPG-a dzięki kampanii crowdfundingowej Kickstarter, nie obawiają się o to, że etap produkcyjny zostanie w jakimś stopniu zakłócony przez roszczenia firmy King w sprawie rzekomego naruszenia praw do słowa „saga”.

Prace nad The Banner Saga 2 ruszą lada dzień - The Banner Saga 2 – prace nad grą ruszą niebawem - wiadomość - 2014-02-08
Prace nad The Banner Saga 2 ruszą lada dzień

Mimo przeciwności studio Stoic zajmie się niedługo tworzeniem kontynuacji The Banner Saga – napisali w podziękowaniach deweloperzy na oficjalnym profilu facebookowym gry. Co więcej, jak można przeczytać w ogłoszeniu, dzięki wsparciu graczy i pozytywnym recenzjom, które z pewnością przekładają się na zadowalającą sprzedaż, twórcy będą mogli pracować w zespole deweloperskim jeszcze przez długi czas. Te informacje powinny nas ucieszyć, gdyż tytuł nawiązujący do mitologii nordyckiej od początku był planowany jako trylogia. Mamy nadzieję, że oskarżenia twórców gry Candy Crush Saga okażą się bezpodstawne i nie wpłyną negatywnie na produkcję drugiej części The Banner Saga ani nie zmuszą studia Stoic do zmiany dotychczasowej nazwy dla swojej produkcji.

Autorzy debiutanckiego tytułu o Wikingach są podtrzymywani na duchu opiniami graczy. Nie brakuje bowiem wypowiedzi, których treść wygląda następująco: „żadna inna gra nie jest bardziej godna słowa >>Saga<< w tytule”. Studio Stoic bierze sobie do serca uwagi użytkowników i w ostatniej aktualizacji do The Banner Saga zostały nie tylko usunięte zgłaszane najczęściej przez graczy błędy, ale także zdecydowano się poprawić nieco balans rozgrywki. Z kolei planowane rozpoczęcie prac nad sequelem nie wynika wyłącznie z chęci i zamiarów twórców, ale jest też odpowiedzią na skargi tych graczy, którzy narzekają na to, że opowieść przedstawiona w wydanej grze nie została dokończona.

The Banner Saga ukazało się w sklepach cyfrowej dystrybucji 14 stycznia 2014 roku, prawie rok po wydaniu opartego na modelu biznesowym free-to-play The Banner Saga Factions, mniejszego projektu będącego przedsmakiem przed pełnoprawnym daniem. Ufundowana na Kickstarterze pozycja, należąca do gatunku cRPG z turowym systemem walki, pojawiła się tylko na komputerach osobistych, ale w planach jest nie tylko kontynuacja, ale też wersje przeznaczone na konsole stacjonarne (PlayStation 3, Xbox 360) oraz tablety. Niemniej jednak nie znamy jeszcze kolejnych szczegółów na ten temat.