Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 lutego 2012, 12:19

Testujemy Need for Speed: Hot Pursuit na notebooku ASUS K53SV

Sprawdzamy wydajność notebooka ASUS K53SV w grze Need for Speed: Hot Pursuit .

Przetestowaliśmy już Need for Speed: Hot Pursuit na ASUS’ie G74SX i uzyskane wyniki nie pozostawiały nic do życzenia. Pora więc sprawdzić, czy również słabszy z naszych notebooków udźwignie tę grę.

Po dokładny opis gry odsyłamy do jej testu na notebooku ASUS G74SX.

MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor: Core 2 Duo 1,8 GHz
    Pamięć RAM: 1,5 GB  (Windows XP) lub 2 GB (Windows Vista/7)
    Karta grafiki: karta graficzna z 256 MB VRAM
    System operacyjny: 
Windows XP/Vista/7 

REKOMENDOWANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor:
  Core 2 Duo E6700 2,6 GHz
    Pamięć RAM:
 1,5 GB  (Windows XP) lub 2 GB (Windows Vista/7)
    Karta grafiki:
 GeForce 8800 GT
    System operacyjny:
 Windows XP/Vista/7 

Jak widać, wymagania raczej nie szokują. Wykorzystany przez nas w teście notebook ASUS K53SV ma procesor Intel Core i5-2410M, 4 GB pamięci RAM oraz kartę grafiki GeForce GT 540M (dokładny opis specyfikacji notebooka znajdziedzie w oddzielnej sekcji naszej strony).

.

Ustawienia średnie, rozdzielczość 1366 x 768

Gra nie może się niestety pochwalić zbyt dużą ilością opcji graficznych. W praktyce ustawienia minimalne od maksymalnych nie dzieli zatem wcale przepaść. Testy zacząłem od opcji średnich w rozdzielczość 1366 x 768. Rezultaty były bardzo dobre. Nawet w najbardziej intensywnych momentach silnik zawsze wyświetlał przynajmniej 4o klatek na sekundę, a przez większość czasu moje oczy cieszyło znacznie więcej FPS-ów.

.

Ustawienia wysokie, rozdzielczość 1366 x 768

Następnie spróbowałem ustawień maksymalnych. Jak już wspominałem, różnica pomiędzy nimi a średnimi jest niewielka i znalazło to odbicie w wynikach testu, które również były podobne. Przez większość czasu uzyskiwałem sporo ponad 40 klatek na sekundę, a gra nigdy nie schodziła poniżej poziomi 37 FPS-ów.

.

Podsumowanie

ASUS K53SV poradził sobie zaskakująco dobrze z Need for Speed: Hot Pursuit. Nawet na wysokich ustawieniach notebook potrafił zagwarantować satysfakcjonującą płynność i nie zdarzały się żadne spowolnienia na tyle duże, aby mogły wpłynąć na przyjemność czerpaną z wirtualnych wyścigów.