Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2013, 08:30

autor: Michał "Orlov" Orlikowski

Telltale Games pracuje nad Grą o Tron [plotka]

Do sieci trafiły plotki o rzekomych pracach nad kolejną egranizacją uniwersum Gry o Tron. Według doniesień tytuł przygotowuje amerykańskie studio Telltale Games.

Nie wiemy jeszcze, ile przyjdzie nam czekać na potwierdzenie pogłosek - Telltale Games pracuje nad Grą o Tron [plotka] - wiadomość - 2013-11-22
Nie wiemy jeszcze, ile przyjdzie nam czekać na potwierdzenie pogłosek

W dobie szczytowej popularności amerykańskich seriali nie dziwnym jest coraz częstsze mieszanie się ich z tak dochodową gałęzią rozrywki, jak gry komputerowe. Tym razem kolejną szansę na „egranizację” otrzymuje osadzona w świecie fantasy Gra o Tron, nad którą pracę podobno podjęło studio Telltale Games.

Pierwsze informacje na ten temat dostarczyły serwisowi IGN anonimowe źródła. Należy traktować je jako plotkę – przedstawiciel Telltale Games odniósł się do tych rewelacji następująco:

”Notorycznie słyszymy pogłoski, jakobyśmy pracowali nad nową grą. Nie zajmujemy oficjalnego stanowiska w tej sprawie”.

Telltale Games to deweloper znany przede wszystkim z gier przygodowych. Gra o Tron nie byłaby jego pierwszym tytułem opartym na filmie czy serialu – w ofercie studia znajdują się między innymi egranizacje Back to the Future i The Walking Dead. Nie wiemy jednak, czy nowy projekt Telltale osadzony zostanie w świecie książkowej Pieśni Lodu i Ognia (której pierwszy tom nosi nazwę Gra o Tron), autorstwa George’a R. R. Martina, czy też bazować będzie na serialowej produkcji stacji HBO.

Gra dołączyłaby do poprzednich, średnio udanych, growych adaptacji uniwersum: przeglądarkowego MMORPG Game of Thrones: Seven Kingdoms, strategii Gra o Tron: Początek i nastawionego na akcję cRPG Gra o Tron.