Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2016, 09:56

Tekken 7 - pierwszy gameplay z wersji pecetowej

Do sieci trafił jedenastominutowy zapis rozgrywki z gry Tekken 7, pokazujący w akcji zapowiedzianą kilka dni temu pecetową wersję bijatyki firmy Bandai Namco Games.

Podczas jednej z konferencji na E3 przedstawiciel firmy Bandai Namco Games potwierdził krążące od dłuższego czasu plotki, według których Tekken 7 trafi na pecety. Okazuje się, że prace nad tym wydaniem są już tak zaawansowane, że wydawca przywiózł na targi grywalną wersję i dzięki serwisowi Gamespot do sieci właśnie trafił obszerny zapis rozgrywki, pokazujący jak gra prezentuje się w akcji.

Filmik trwa ponad jedenaście minut i można na nim zobaczyć walki takich postaci jak Alisa, Kazuya, Akuma czy Heihachi. Wersja pecetowa już teraz wydaje się być całkiem dopracowana, co daje powody do nadziei, że w dniu premiery gra będzie prezentowała wysoki poziom techniczny. Ostatnio komputerowi miłośnicy bijatyk nie mogli zawsze na to liczyć i produkcje takie jak Mortal Kombat X i Street Fighter V trafiły do sprzedaży na PC w stanie pozostawiającym wiele do życzenia.

Przenoszenie Tekken 7 na PC bez wątpienia ułatwia fakt, że gra działa na silniku Unreal Engine 4. Ponadto wydana na automaty pierwsza wersja produkcji wykorzystywała jednostkę skonstruowaną w oparciu o zwykłe pecetowe części, więc konwersja nie powinna przysporzyć autorom większych trudności.

Tekken 7 - pierwszy gameplay z wersji pecetowej - ilustracja #1

Przypomnijmy, że Tekken 7 zmierza także na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Premiera zaplanowana została na początek przyszłego roku i gra ma zadebiutować jednocześnie na wszystkich trzech platformach sprzętowych. Wersja domowa oparta zostanie na rozszerzonej edycji, wydanej na automatach jako Tekken 7: Fated Retribution, która oferuje dodatkowe postacie i lokacje oraz poprawki w balansie rozgrywki.

Warto na koniec zauważyć, że Tekken 7 będzie debiutem serii na PC. Wcześniej gracze komputerowi mieli styczność z pochodzącymi z tego cyklu postaciami w wydanym cztery lata temu Street Fighter X Tekken, ale ta bijatyka oferowała tylko kilkoro znanych bohaterów, natomiast mechanizmy rozgrywki wzorowane były na cyklu Street Fighter.

  1. Tekken 7 – oficjalna strona gry