Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2014, 18:05

Tańszy Xbox One coraz bardziej prawdopodobny. Microsoft podejmuje kroki w sprawie wycieku?

Zaledwie wczoraj wspominaliśmy o plotkach dotyczących planów firmy Microsoft, które zakładają wydanie tańszej wersji konsoli Xbox One, a już pojawiły się kolejne doniesienia potwierdzające zamiary giganta z Redmond. Kosztujący poniżej 499 dolarów model miałby ukazać się jeszcze w tym roku. Firma najprawdopodobniej bada również sprawę wycieku, do którego doprowadził informator o nicku ntkrnl.

Możliwe, że wkrótce otrzymamy tańszą wersję Xboksa One… - Microsoft podejmuje kroki w sprawie wycieku, a tańszy Xbox One coraz bardziej prawdopodobny - wiadomość - 2014-01-31
Możliwe, że wkrótce otrzymamy tańszą wersję Xboksa One…

Xbox One zadebiutował 22 listopada na terenie trzynastu państw i od tamtego czasu sprzedał się w nakładzie przekraczającym 3,9 miliona egzemplarzy. Microsoft, dumny z sukcesu, najprawdopodobniej rozważa wypuszczenie tańszego, bardziej konkurencyjnego dla PlayStation 4, modelu konsoli. Wczoraj pojawiły się pogłoski dotyczące chęci wydania na rynek konsumencki białej edycji przeznaczonej pierwotnie tylko dla pracowników firmy Microsoft oraz wersji pozbawionej napędu Blu-ray, która miałaby rzekomo ukazać się w tym roku i kosztować 399 dolarów. Jak poinformował serwis VG247, gigant z Redmond potwierdził zaufanym partnerom handlowym, że zamierza uruchomić sprzedaż nowego Xboksa One przed końcem bieżącego roku. Kolejny model miałaby kosztować mniej niż obecny, którego cenę sugerowaną ustalono na poziomie 499 dolarów, ale o ile mniej – tego już nie podano.

Źródło, do którego dotarł zachodni serwis, nie było w stanie jednak potwierdzić tego, czy nowy model konsoli, zamiast napędu optycznego, miałby wbudowany moduł Bluetooth. Niestety, termin premiery tańszego Xboksa One nie został również w żadnym stopniu sprecyzowany, ale jego wydanie w 2014 roku wydaje się pewne. Gdyby cenę detaliczną takiej wersji zmniejszono do poziomu 399 dolarów, koncern Microsoft mógłby podjąć bardziej zaciętą rywalizację o klienta z japońską spółką Sony i konsolą PlayStation 4 (sprzedano dotychczas 4,2 miliona sztuk).

… bardzo prawdopodobne, że ukaże się ona jeszcze przed premierą konsoli w Polsce - Microsoft podejmuje kroki w sprawie wycieku, a tańszy Xbox One coraz bardziej prawdopodobny - wiadomość - 2014-01-31
… bardzo prawdopodobne, że ukaże się ona jeszcze przed premierą konsoli w Polsce

Warto dodać, że wczorajszy wyciek pikantnych informacji o prawdopodobnych planach Microsoftu wywołał spore emocje – również wśród pracowników wspomnianej firmy. Gigant z Redmond nie zamierza być obojętnym i, jak donoszą zagraniczne źródła, zamierzać podjąć stosowne działania w stosunku do osoby, która dopuściła się ujawniania tych szczegółów, a konkretnie zidentyfikować użytkownika kryjącego się pod pseudonimem ntkrnl i wystosować pozew wobec niego. O tym, czego dowiedzieliśmy się od wspomnianego informatora, możecie przeczytać w tej publikacji.

Microsoft odmówił komentarza w tej sprawie, podając, że nie zamierza odnosić się do plotek czy spekulacji. Informacje te należy więc brać z przymrużeniem oka, podobnie jak ujawnione na forum NeoGaf doniesienia. Jednakże bardzo prawdopodobne, że w tych plotkach jest ziarenko prawdy – zarówno jeśli chodzi o działania, jak i plany amerykańskiej spółki. Jedną z ciekawszych dla nas informacji okazała się przypuszczalna premiera Xboksa One w Polsce, która podobno miałaby odbyć się dopiero w październiku 2014 roku. Ten okres wydaje się prawdopodobny, ale to ciągle nic pewnego – w każdym razie mamy nadzieję, że to najpóźniejszy termin, w jakim zostanie wydana konsola nowej generacji firmy Microsoft w naszym kraju.