Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 kwietnia 2014, 11:06

autor: Adrian Werner

Tank Battle: East Front 1943 - strategia inspirowana serią Panzer General trafia na App Store

Do sprzedaży na App Store trafiła mobilna strategia turowa Tank Battle: East Front 1943 autorstwa studia Hunted Cow. Głównym źródłem inspiracji autorów był klasyczny pecetowy cykl Panzer General.

Mamy dobre wieści dla graczy mobilnych lubiących rozbudowane strategie turowe. Do sprzedaży trafiła właśnie gra Tank Battle: East Front 1943, wzorowana na klasycznej pecetowej serii Panzer General.

Produkcja kosztuje około 6 złotych i obecnie mogą ją nabyć jedynie posiadacze urządzeń z systemem iOS. Na razie nie wiadomo, czy twórcy, czyli ludzie ze studia Hunted Cow, mają w planach przeniesie projektu na Androida.

       - Tank Battle: East Front 1943 na App Store

Akcja toczy się w tytułowym roku 1943 na froncie wschodnim w trakcie II wojny światowej. Gracze mogą objąć dowództwo zarówno nad siłami niemieckimi, jak i Armią Czerwoną. Każda z tych frakcji otrzymała własny zestaw unikalnych misji składających się na kilka odrębnych kampanii.

Gra koncentruje się na aspekcie taktycznym i zabawa sprowadza się do toczenia turowych bitew na planszach pokrytych siatkami heksagonalnymi. Skala starć jest spora – dowodzimy całymi oddziałami, a nie pojedynczymi żołnierzami. W potyczkach może brać udział kilkadziesiąt typów jednostek, które oparte zostały na źródłach historycznych.

Oczkiem w głowie autorów był realizm. Żołnierze i maszyny zachowują się tak, jak w rzeczywistości, a system walki oferuje dużą głębię taktyczną. Aby wygrać musimy m.in. wyprowadzać ataki na flanki wrogich oddziałów, wykorzystywać kładzenie ognia zaporowego, jak i przejmować porzucone pojazdy.

Warto na koniec dodać, że Tank Battle: East Front 1943 to już trzecia odsłona wojennego cyklu studia Hunted Cow. Poprzednie części cieszyły się sporym uznaniem wśród mobilnych strategów i mamy nadzieję, że najnowsze dzieło autorów będzie równie udane.