Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2019, 09:16

autor: Adrian Werner

Take-Two „zabiło" fanowski remaster Red Dead Redemption na PC

Za sprawą interwencji firmy Take-Two Interactive zawieszono prace nad Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project, czyli nieoficjalnym remasterem pierwszego RDR, tworzonym z myślą o pecetach.

Projekt zapowiadał się obiecująco. - Take-Two "zabiło" fanowski remaster Red Dead Redemption na PC - wiadomość - 2019-09-10
Projekt zapowiadał się obiecująco.
RED DEAD REDEMPTION W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Rockstar Games
  2. Wydawca: Rockstar Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS3, X360
  5. Data premiery: 18 maja 2010 r.

W zeszłym miesiącu duże emocje w społeczności moderskiej wywołało ujawnienie Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project, czyli nieoficjalnego remastera przeboju studia Rockstar, w którego mogliby zagrać pecetowcy. Niestety, projekt nie spodobał się wydawcy gry.

Prawnicy firmy Take-Two Interactive skontaktowali się z twórcami modyfikacji, postraszyli ich konsekwencjami prawnymi i w rezultacie prace nad Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project zostały wstrzymane. Autorzy moda mają wkrótce przekazać fanom dodatkowe informacje o całej sytuacji, ale raczej nie należy się spodziewać, że projekt zostanie wznowiony.

Taka nowina smuci nas, gdyż Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project zapowiadał się bardzo obiecująco. Produkcja miała wykorzystać emulatory konsol Xbox 360 i PlayStation 3 do uruchomienia gry na pecetach. Jednocześnie zawartość RDR zostałaby zmodyfikowana, zyskując lepsze tekstury, poprawiony interfejs, upiększone modele oraz inne korzystne zmiany.

Mod projektowano tak, że do jego zabawy wymagana byłaby pełna wersja Red Dead Redemption. Autorzy zapewne liczyli, że w ten sposób unikną problemów prawnych, ale jak widać, te nadzieje okazały się płonne.

Przypomnijmy, że Red Dead Redemption ukazało się w 2010 roku na PlayStation 3 i Xboksa 360. Co pewien czas pojawiają się plotki o konwersjach lub remasterze gry, ale do tej pory jedyne co otrzymaliśmy to możliwość zagrania w podwyższonej rozdzielczości i z ostrzejszymi teksturami na Xboksie One dzięki funkcji wstecznej kompatybilności.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Red Dead Redemption - recenzja gry
  3. Gramy w Red Dead Redemption na Xbox One - namiastkę prawdziwego remastera
  4. Red Dead Redemption - poradnik do gry