Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2022, 11:02

autor: Adrian Werner

Cyber Slash to nowa gra akcji autorów Ghostrunner, wyda ją Take-Two

Firma Take-Two Interactive sfinansuje produkcję projektu Cyber Slash, czyli następnej gry autorów Ghostrunnera.

Źrodło fot. 505 Games
i

Następna produkcja znanego z gier Ghostrunner oraz God's Trigger polskiego studia One More Level zostanie wydana przez firmę Take-Two Interactive w ramach grupy Private Division.

  1. Kodowa nazwa projektu to Cyber Slash. To największa produkcja w historii zespołu.
  2. Studio One More Level w lipcu wykupiło pełnię praw do tego projektu od dotychczasowych partnerów.
  3. Take-Two Interactive sfinansuje produkcję i będzie wydawcą gry, ale One More Level pozostanie właścicielem marki. Obie firmy podzielą się zyskami według ustalonych w umowie, ale nieujawnionych publicznie proporcji.
  4. Zespół One More Level liczy ok. 50 osób. Większość z nich zajęta jest obecnie pracą nad Ghostrunnerem 2 (który ma się ukazać jesienią przyszłego roku) Pozyskanie środków na produkcję Cyber Slash pozwoli zwiększyć tempo produkcji tego projektu.

Przypomnijmy, że Ghostrunner ukazał się w październiku 2020 roku na PC, Xboksie One i PlayStation 4, a dwa miesiące później trafił na Nintendo Switch. Z kolei we wrześniu ubiegłego roku wypuszczono dedykowane edycje na Xboksa Series X/S i PlayStation 5.

Gra okazała się sporym sukcesem kasowym – w ciągu dwóch pierwszych miesięcy od premiery sprzedano ponad pół miliona egzemplarzy. Otrzymała również dobre recenzje – może się pochwalić średnią ocen na poziomie 81% według serwisu Metacritic. Nic więc dziwnego, że Take-Two Interactive było zainteresowane współpracą z polskim zespołem.

Warto na koniec wspomnieć, że pełne prawa do marki Ghostrunner w ubiegłym roku wykupiło 505 Games za 5 mln dolarów. Z kolei w tym roku za dodatkową opłatą studio One More Level zrzekło się dalszych tantiem ze sprzedaży pierwszej części.

  1. Recenzja gry Ghostrunner – Polska cyberpunkiem stoi