Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2022, 12:25

autor: Wiktor Szczęsny

Twórcy NFS Unbound przepraszają za swoje zachowanie na Twitterze, poszło o wczesny dostęp [Aktualizacja]

Premiera nowego Need for Speed już wkrótce. Electronic Arts podgrzewa nastroje, przedstawiając interesujące informacje dotyczące między innymi daty wczesnego dostępu oraz grania online. AKTUALIZACJA: twórcy NFS Unbound przepraszają za swoje zachowanie.

Źrodło fot. EA
i

Aktualizacja

Graczom nie spodobał się pomysł płacenia większej kwoty za grę (konkretnie za Palace Edition) w celu uzyskania wcześniejszego dostępu do rozgrywki. Wyrazili to m.in. na Twitterze. Jakie było ich zaskoczenie, gdy osoba odpowiedzialna za kontakty z fanami wdała się z nimi w niezbyt kulturalną wymianę zdań (jej fragmenty znajdziecie na dołączonym screenie).

Twórcy NFS Unbound przepraszają za swoje zachowanie na Twitterze, poszło o wczesny dostęp [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Koniec końców EA usunęło trefne posty i opublikowało oficjalne przeprosiny:

Przyznajemy, że daliśmy się trochę porwać szumowi związanemu z premierą i niektóre z naszych ostatnich odpowiedzi w mediach społecznościowych przekroczyły granicę. Przepraszamy tych fanów, których tym zdenerwowaliśmy. Postaramy się poprawić. Do zobaczenia w przyszłym tygodniu.

Oryginalna wiadomość (23 listopada 2022 r.)

Electronic Arts po raz kolejny uchyliło rąbka tajemnicy na temat najnowszej odsłony serii Need for Speed. Mowa oczywiście o Unbound. Firma zdradziła, kiedy będzie można zagrać w nową produkcję. Pojawiły się również informacje dotyczące wspieranych rozdzielczości na poszczególnych platformach, obsługiwanych kierownic oraz opcji dostępności.

Coś dla niecierpliwych

Need for Speed Unbound zostanie upubliczniony na przełomie 1 i 2 grudnia 2022 roku. Dokładna godzina startu jest zależna od regionu, w którym mieszkacie – w Polsce oficjalna premiera standarowego wydania odbędzie się 2 grudnia o godzinie 8:00 rano.

Preload dla preorderowców na platformach PC i Xbox Series S/X ruszy 24 listopada o godzinie 17:00, z kolei na PlayStation 5 rozpocznie się 27 listopada o godzinie 8:00 (Edycja Palace) lub 30 listopada o 8:00 (wydanie standardowe). Wcześniejszy dostęp do Palace Edition na wszystkich platformach ruszy natomiast 29 listopada o 8:00. Edycja standardowa zostanie aktywowana w chwili oficjalnej premiery.

Innym sposobem na wcześniejsze zagranie w nowego NFS-a jest skorzystanie z EA Play/Play Pro. 29 listopada o godzinie 8:00 wystartuje 10-godzinny darmowy dostęp do nowego NFS-a w EA Play, a jeśli mamy wykupioną usługę EA Play Pro, to Unbounda dostaniemy wtedy w cenie abonamentu.

Dla pełnego obrazu dodajmy, że wspomniana Edycja Palace oferuje rozmaite bonusy, w tym 4 zmodyfikowane samochody, 150 tysięcy dolarów na start w rozgrywkach online oraz pakiet odzieży Palace.

Twórcy NFS Unbound przepraszają za swoje zachowanie na Twitterze, poszło o wczesny dostęp [Aktualizacja] - ilustracja #2
Dodatki w Need For Speed Unbound Palace Edition. Źródło: Electronic Arts

Rozdzielczość

Unbound pojawi się na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Rozdzielczość 4K będzie dostępna na konsoli Sony oraz flagowej odmianie Xboxa. Użytkownicy Series S będą musieli się zadowolić 1280p. Na każdym sprzęcie gra będzie działać w 60 klatkach na sekundę.

Jaka kierownica do Unbound?

Nowa gra wyścigowa z logiem EA będzie oczywiście obsługiwać kierownice. Producent podał listę wspieranych modeli:

  1. Thrustmaster T300RS (PS5, PC)
  2. Thrustmaster TX (Xbox, PC)
  3. Thrustmaster T150 (PS5, PC)
  4. Thrustmaster TMX (Xbox, PC)
  5. Logitech G29 (PS5, PC)
  6. Logitech G920 (Xbox, PC)
  7. Fanatec CSL Elite Racing Wheel (PS5, PC, Xbox)

Granie po sieci

Dodatkowo pojawiła się interesująca wieść dotycząca rozgrywek sieciowych. NFS Unbound zapewni obsługę crossplayu. Zatem bez względu na posiadaną platformę gracze będą mogli zagrać razem online. Oprócz tego gra pozwoli na zmianę kilku istotnych opcji dostępności, jak włączenie specjalnego trybu dla daltonistów, uruchomienie lektora w menu, możliwość dostosowania drgań kamery czy sterowanie intensywnością oświetlenia.

Cena i dostępność

Gra jest dostępna w preorderze. Aby wyposażyć się w standardową wersję NFS Unbound na Xboxach należy wyłożyć 350 zł. W PS Store cena jest identyczna. W przypadku PC koszt zakupu np. na Steam czy w Epic Games Store wynosi ok. 300 zł.

W niektórych sklepach można jednak znaleźć korzystniejsze oferty (na poziomie około 240 zł). Jeśli chodzi o Palace Edition, to cena na platformie Microsoftu to 400 zł, Sony – 390 zł, a w Epic Games Store i na Steam – 350 zł.

Electronic Arts – oficjalna strona