Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 23 października 2007, 16:17

autor: Bartłomiej "BK" Kossakowski

Szczegóły na temat Poznań Game Arena 2007

Tegoroczna edycja Poznań Game Arena odbędzie się już za miesiąc. Dziś na konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie PAP poznaliśmy większość atrakcji, które czekają na odwiedzających.

Tegoroczna edycja Poznań Game Arena odbędzie się już za miesiąc. Dziś na konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie PAP poznaliśmy większość atrakcji, które czekają na odwiedzających. Crysis, Unreal Tournament III, Gears of War PC, Wiedźmin, Hellgate: London, Need For Speed Pro Street to naszym zdaniem główni bohaterowie PGA 2007. Termin imprezy (24-25 listopada) zbiegł się z premierą największych tegorocznych hitów i każdy z odwiedzających będzie mógł je osobiście przetestować. EA Polska szykuje podobno stoisko o powierzchni 300 metrów kwadratowych. CD Projekt umożliwi graczom spotkanie z twórcami Wiedźmina, jest też szansa, że pojawi się Andrzej Sapkowski. Ale jak wyznał Rafał Blachowski, jeden z organizatorów PGA, bardzo ważne jest po prostu danie szansy młodym ludziom na spotkanie się, pogadanie o wspólnej pasji. Fora są fajne, szczególnie nasze, ale pamiętajcie, że czasem warto się zobaczyć w realu.

PGA zawsze kojarzyło się z e-sportem. W tym roku zaproszono Johnathana Wendela, znanego jako „Fatal1ty”, jednego z najlepiej kojarzonych e-sportowców na świecie. Podobno będzie możliwość zagrania z nim – warto spróbować, nawet jeśli trzeba będzie postać kilka godzin w kolejce. A jak się nie uda, jest przynajmniej szansa na pójście w jego ślady. Do wygrania będzie 30 000 PLN w gotówce w turniejach Counter-Strike, Warcraft 3, Starcraft, FIFA 08 i Quake 3.

Dodatkowe atrakcje związane mniej lub bardziej z grami video i komputerowymi to oddzielne areny: paintballowa, gdzie będzie można poobserwować najlepszych graczy w Polsce i samemu spróbować swoich sił oraz fantasy z karciankami i grami figurkowymi, a także zorganizowana przy współpracy z AMD prezentacja robota NOS. Jeszcze go nie widzieliśmy, ale podobno ma miotacze ognia. Naprawdę.

„Cywilizacja zabawy czy zabawy cywilizacji” to tytuł konferencji naukowej, która odbędzie się niejako przy okazji, ale bez problemu możecie się na nią dostać, jeśli będziecie akurat w Poznaniu. Wykłady zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Badania Gier to szansa na poznanie trochę poważniejszego podejścia do znanego nam wszystkim tematu. Można będzie się czegoś dowiedzieć, no i podyskutować.

Szczegóły na temat Poznań Game Arena 2007 - ilustracja #1
Plakat reklamujący imprezę

Bilety wstępu nie są drogie (13 PLN za jeden dzień, 20 PLN za dwa), a impreza odbywa się tuż przy dworcu, więc nie ma opcji, że zabłądzicie. Podobnie jak w zeszłym roku, przygotowano fajną promocję – jeśli jedziecie pociągiem z logo PKP Przewozy Regionalne i podstemplujecie bilet do Poznania na specjalnym stoisku, powrót macie za free. Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronę imprezy, a poniżej garść konkretów:

  • TERMIN: 24-25 listopada 2007; sobota 10:00-20:00, niedziela 10:00-18:00;
  • BILETY: 9 PLN – grupowy, 13 PLN – jednodniowy, 20 PLN – karnet dwudniowy;
  • MIEJSCE: Pawilony: 1, 15B, 15C - Międzynarodowe Targi Poznańskie.
  • ARENY: DIGITAL ARENA (gry video, gry PC, konsole, komputery, akcesoria), PAINTBALL ARENA (paintball, strzelnice, pole dla publiczności), FANTASY ARENA <br>(gry figurkowe, karciane, planszowe, brydż, szachy, fantastyka - nauka gry w GO, szachy, brydża, malowanie figurek).