Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 października 2006, 10:59

autor: Khornel

Szaleństwo kupowania, czyli jak zablokować Amazon

Wczoraj wieczorem o 19:05 japońska strona sklepu Amazon rozpoczęła zbieranie przedpremierowych zamówień na konsolę PS3. W przeciągu 30 minut wszystko już było wyprzedane, a do tego części kupujących zaczęły wyskakiwać okienka z błędami wprawiając ich w spore zakłopotanie.

Wczoraj wieczorem o 19:05 japońska strona sklepu Amazon rozpoczęła zbieranie przedpremierowych zamówień na konsolę PS3. W przeciągu 30 minut wszystko już było wyprzedane, a do tego części kupujących zaczęły wyskakiwać okienka z błędami wprawiając ich w spore zakłopotanie. Jak tłumaczono na oficjalnym blogu Amazonu, Sony dostarczyło zdecydowanie za mało urządzeń. Co ciekawe, przysłano mniej więcej po tyle samo konsol standardowej, jak i rozszerzonej edycji.

Inne sklepy on-line również przygotowują się do wojny. Większość rozpocznie sprzedaż w ciągu kilku najbliższych dni, choć niektóre już zaczęły. Z pewnością największym dostawcą będzie oficjalny sklep Sony, ale jak zapowiada rzecznik koncernu, sprzedaż prawdopodobnie rozpocznie się po cichu, ze względu na zbyt duże zainteresowanie i małą ilość dostępnych egzemplarzy. Z kolei zwykłe, uliczne sklepy wciąż nie rozpoczęły zbierania zamówień, gdyż wciąż nie są pewne ile dokładnie sztuk PS3 zostanie im dostarczonych.

Oficjalna premiera konsoli odbędzie się 17 listopada, ale jak widać na przykładzie Japonii oraz Stanów Zjednoczonych, problemy z zakupem next-gena Sony zaczęły się na długo przed rozpoczęciem właściwej sprzedaży.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.