Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2021, 08:28

Syberia: The World Before opóźniona. Premiera dopiero w 2022 roku

Wbrew zapowiedziom, Syberia: The World Before nie ukaże się w tym roku. Premierę przygodówki przełożono na 2022 r.

Mamy złe wieści dla fanów przygodówek. Firma Microids ogłosiła, że premiera wyczekiwanej gry Syberia: The World Before została opóźniona.

Pierwotnie czwarta odsłona cyklu miała zadebiutować 10 grudnia. Wydawca nie podał dokładnego nowego terminu i ograniczył się do stwierdzenia, że produkcja pojawi się w pierwszym kwartale przyszłego roku, czyli przed końcem marca.

Powód opóźnienia premiery jest prosty – twórcy poinformowali, że potrzebują więcej czasu na dopracowanie gry. Taka ostrożność wydaje się wskazana, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak w ubiegłym miesiącu ostro na przedwczesnych debiutach przejechały się tak duże produkcje jak Battlefield 2042 czy Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition.

Przypomnijmy, że pecetowa wersja gry sprzedawana będzie w serwisach Steam, GOG.com oraz Epic Games Store. W późniejszym okresie 2022 roku mają ukazać się też porty na niesprecyzowane jeszcze konsole. Debiut wyłącznie na PC jest dosyć zaskakujący, gdyż Syberia 3 zadebiutowała równocześnie na PC, Xboksie One i PlayStation 4.

Syberia: The World Before będzie pierwszą odsłoną cyklu wydaną po śmierci twórcy marki – Benoita Sokala. Ów belgijski projektant i artysta komiksowy odszedł w maju tego roku. Czwarta część serii jest ostatnią produkcją, nad którą pracował.

  1. Oficjalna strona serii Syberia