Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2009, 09:40

autor: Maciej Śliwiński

Światowa premiera Gran Turismo 5 dopiero latem przyszłego roku

Złe wieści dla wszystkich oczekujących na premierę Gran Turismo 5, kolejnej odsłony jednych z najlepszych wyścigów na konsole z rodziny PlayStation. Według przedstawicieli firmy Sony, tytuł zadebiutuje na zachodzie dopiero latem 2010 roku.

Złe wieści dla wszystkich oczekujących na premierę Gran Turismo 5, kolejnej odsłony jednych z najlepszych wyścigów na konsole z rodziny PlayStation. Według przedstawicieli firmy Sony, tytuł zadebiutuje na zachodzie dopiero latem 2010 roku.

Światowa premiera Gran Turismo 5 dopiero latem przyszłego roku - ilustracja #1

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, fani sportów motorowych w najnowszą odsłonę serii będą mogli zagrać już w marcu przyszłego roku. Warunek jest jeden – trzeba mieszkać w Japonii. Tradycją w przypadku Gran Turismo jest bowiem wcześniejsza premiera tego tytułu w Azji. Niestety europejscy i amerykańscy gracze będą zmuszeni czekać na tę wyścigową produkcję znacznie dłużej.

Cytowany przez serwis Destructoid przedstawiciel Sony, Chris Hinojosa-Miranda (SCEA Associate Producer), nie miał zbyt wiele do powiedzenia w sprawie całej piątej odsłony serii. Ograniczył się jedynie do lakonicznego stwierdzenia, że gra na amerykańskim (a co a tym idzie prawdopodobnie również europejskim) rynku, zostanie wydana latem przyszłego roku. Wspomniał również, że Sony poważnie rozważało kilka pomysłów związanych z DLC do tej gry, jednak nie jest w stanie podać żadnych szczegółów. Podobnie jak w przypadku różnic pomiędzy japońską wersją produkcji, a tą, która trafi na zachodnie rynki – w tej kwestii Miranda ograniczył się do stwierdzenia, że Sony nie podało jeszcze pełnej listy nowości w grze i fani muszą czekać. Podobno niedługo.

Jeszcze we wrześniu wydawało się, że najnowsza produkcja studia Polyphony Digital zadebiutuje równocześnie na całym świecie. Taką informację przekazał wówczas Kazunori Yamauchi, prezes wspomnianego developera gry. Nieco gorsze wieści dotarły do nas kilka tygodni później z Tokio Game Show, kiedy to Sony zapowiedziało marcową premierę w Japonii, milcząc przy okazji na temat ogólnoświatowego debiutu Gran Turismo 5.

Trwające blisko pięć lat prace nad przygotowaniem Gran Turismo 5 pochłonęły do tej pory ponad 60 milionów dolarów. W grze dostępnych będzie około 1000 różnorodnych, a przede wszystkim autentycznych samochodów. Efekt prac w wersji demonstracyjnej produktu będziemy mogli zobaczyć jeszcze przed zbliżającymi się świętami.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Gran Turismo 5

Gran Turismo 5