Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2017, 17:01

Świat Gothica przeniesiony do gry The Elder Scrolls V: Skyrim

W sieci ukazała się najnowsza wersja moda The Elder Scrolls V: Skyrim o nazwie Orpheus Project. Korzystając z silnika gry odtwarza on świat z pierwszej i drugiej części serii Gothic, wraz z kilkudziesięcioma questami, nowymi przedmiotami, a także aktorskim dubbingiem linii dialogowych.

The Elder Scrolls V: Skyrim pozostaje jedną z najlepiej sprzedajnych się gier RPG w historii, za sukces tytułu odpowiadają w dużej mierze mody tworzone przez fanów tytułu. Nie raz informowaliśmy już o wielu ciekawych modyfikacjach, a także kompletnych konwersjach hitu Bethesdy, które swoją skalą i ambicją dorównują niejednej nowej grze. Kolejnym wartym wspomnienia i interesującym projektem jest mod o nazwie Orpheus Project, zaktualizowany niedawno przez twórców do wersji 2.1. Został on stworzony przez miłośników niemieckiego studia Piranha Bytes oraz serii Gothic.

Orpheus Project odtwarza uniwersum z pierwszej i drugiej odsłony Gothica, a jego akcja rozgrywa się w kilka lat po śmierci ich głównego bohatera. Świat pogrążył się chaosie i powoli trawiony jest przez wojnę domową oraz nieprzerwane ataki orczych hord. Kryzysowi może zapobiec tylko nowy wybraniec i bohater. Według twórców, wielkość moda odpowiada oryginalnemu dodatkowi The Elder Scrolls V: Skyrim – Dragonborn. Autorzy przygotowali w sumie trzydzieści dwa questy, które zostały zdubbingowane przez profesjonalnych aktorów. Przemierzając zbudowaną od podstaw mapę, przedstawiającą Górniczą Dolinę, natkniemy się na pięćdziesiąt dwa unikalne przedmioty oraz liczne niespodzianki przygotowane z myślą o fanach Gothica. Pewnym zmianom uległ tez model rozgrywki, by przybliżyć grę do oryginału sprzed lat. Ważący nieco ponad 1GB mod dostępny jest w dwóch wersjach, przeznaczonych dla klasycznego Skyrima oraz jego edycji specjalnej.

  1. Orpheus Project – wersja dla Skyrima w edycji specjalnej
  2. Orpheus Project – wersja dla klasycznego Skyrima
  3. Oficjalna strona moda Orpheus Project