Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2022, 13:05

autor: Jakub "Rozbo" Tarchała

Supermarket dla fanów STALKER-a, takie rzeczy tylko w Ukrainie

GSC Game World przygotowało specjalny prezent dla fanów STALKER-a. Jest nim supermarket, w którym kupimy specjalne wyroby na tę okazję.

Wczoraj nastąpiło otwarcie jedynego w swoim rodzaju sklepu, zaprojektowanego od podstaw w oparciu o markę STALKER. Śliczne rekwizyty, grafiki oraz produkty z ikonografią serii to istna gratka dla fanów cyklu.

GSC Game World zaprasza na ciastko

Wiele osób miało nadzieję, a jeszcze więcej nie dowierzało. Jednak stało się – wczoraj o godzinie 17:00 czasu polskiego otworzono w Kijowie jedyny i niepowtarzalny sklep wzorowany na marce STALKER. Projekt jest wynikiem współpracy ukraińskiej sieci supermarketów Silco oraz studia GSC Game World.

Sklep znajduje się na ulicy Berezneva 12a w Kijowie obok kompleksu mieszkalnego Comfort Town. Przypomnijmy, że ekipa GSC Game World jest odpowiedzialna za grową serię STALKER, w tym także za oficjalnie zapowiedzianą i mocno wyczekiwaną przez fanów grę STALKER 2. Widać, że twórcy w projekt sklepu włożyli całe swoje serce. Efekty starań wprowadzają w zdumienie.

Supermarket dla fanów STALKER-a, takie rzeczy tylko w Ukrainie - ilustracja #1

Współpraca między firmami zawiązała się już zeszłego lata, lecz otwarcie sklepu zostało opóźnione z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Mimo burzliwego konfliktu sieć Silpo zapewniła sprzęt ewakuacyjny, nieodbiegający od zabezpieczeń znajdujących się w innych supermarketach tej firmy. Z informacji ukraińskiego serwisu BZH Life wynika, że pomimo obsuwy związanej z otwarciem do sklepu nie wprowadzono jeszcze wszystkich dekoracji. Kolejne atrakcje, w tym mutanty z serii STALKER, są planowane po tuż wojnie.

Chleb z napisem „Stalker”? Wszystko dla fanów

Sklep bez wątpienia jest gratką dla fanów Zony. Grafiki oraz rekwizyty co rusz nawiązują do mutantów z serii lub udanie promują nadchodzącą kontynuację: STALKER 2. Sklep składa się z dwóch stref – cukierni z wyrobami ozdobionymi ikonografią serii, a także tradycyjnego sklepu dla tej sieci supermarketów. „Cukiernia Vlasna” ma w swojej ofercie ciasta oraz słodycze, choć kupimy tam też pizzę lub kawę. Niestety na tę chwilę nie znajdziemy tam produktów wzorowanych na growych odpowiednikach. Szkoda, bo pewnie niejeden fan z chęcią spróbowałby napoju energetycznego z gry lub konserwy „Rozkosz Turysty”.

Supermarket dla fanów STALKER-a, takie rzeczy tylko w Ukrainie - ilustracja #2

Seria STALKER to kultowa marka gier FPS osadzonych w postapokaliptycznym świecie, zniszczonym przez awarię w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. O kontynuacji – STALKER 2 – ciężko jest zapomnieć. Parę dni temu twórcy opublikowali grafikę prezentującą nowego mutanta Bayuna, a parę tygodni wcześniej mogliśmy przeczytać o potencjalnych przeciekach wyjawionych przez rosyjskiego fana lub zobaczyć fanowski film opublikowany w serwisie YouTube. Premiera gry jest zaplanowana na 2023 rok.