Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 lipca 2022, 19:50

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Fani tworzą filmowego STALKER-a, trwa zbiórka

Zebrano już ponad połowę wymaganej kwoty na fanowską ekranizację STALKER-a, zatytułowaną Shadow of the Zone. Odpowiadają za nią ludzie, którzy wcześniej zajmowali się filmami w uniwersum SCP.

Dziesięć dni temu na Kickstarterze wystartowała zbiórka na fanowski krótkometrażowy film osadzony w uniwersum STALKER-a, zatytułowany Shadow of the Zone. W momencie pisania zebrano ponad 652 tys. zł z wymaganych 1,177 mln zł. Jeśli przed 25 sierpnia bieżącego roku uda się pozyskać wymagane środki, obraz powinien zadebiutować latem przyszłego roku na youtubowym kanale Evana Muira (scenarzysta Shadow of the Zone).

Fabuła, ekipa filmowa i SCP: Overlord

Głównym protagonistą będzie "doświadczony samotny Stalker", który prowadzi w głąb Strefy zespół złożony z garstki najemników i ekologa, by zbadać paranormalny sygnał radiowy.

Za Shadow of the Zone odpowiada niewielki zespół filmowy, Interspace Anomalies. Wbrew pozorom nie są to jednak amatorzy – wręcz przeciwnie. Na kanale Muira możecie obejrzeć ich poprzednie dzieło SCP: Overlord, które zostało wyświetlone prawie 15 mln razy.

Zona żywa, jak nigdy przedtem

Zdjęcia powinny rozpocząć się jesienią/zimą bieżącego roku. Filmowcy planują wykorzystanie naturalnego i praktycznego oświetlenia, a także kamer pozwalających na kręcenie scen nocnych bez dodatkowych studyjnych źródeł światła.

Wygląd stalkerów będzie luźno oparty na tych z gry wideo, acz z kilkoma zmianami dokonanymi w celu uzyskania ubioru, który będzie zarówno dobrze wyglądać na ekranie, jak i pasować do otoczenia.

Inspiracje, muzyka i Heart of Chornobyl

W Shadow of the Zone znajdziemy wiele odniesień zarówno do gier, jak i filmowego Stalkera z 1979 roku, który z kolei powstał w oparciu o powieść Piknik na skraju drogi. Twórcy inspirowali się także dziełami Emmanuela Lubezkiego (Ludzkie dzieci) oraz Rogera Deakinsa (1917).

Za ścieżkę dźwiękową odpowiada Daniel Roden Clark. W przeszłości skomponował on muzykę do wspomnianego SCP: Overlord oraz popularnej animacji Minecraft o tytule Songs of War. W Shadow of the Zone przyjdzie nam usłyszeć m.in. melodie przygrywane na gitarze akustycznej, inspirowane tymi z gier z serii S.T.A.L.K.E.R.

Na koniec warto przypomnieć, że gra S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl także powinna zadebiutować w przyszłym roku. Tytuł ukaże się na PC-tach i konsolach Xbox Series X/S.

  1. Shadow of the Zone – Kickstarter
  2. Evan Muir – YouTube
  3. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl – strona oficjalna